Pondělí 27. března 2023, svátek má Dita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

24 HODIN V METROPOLI

Česko

Přesun letadla naruší dopravu

Dopravu v hlavním městě v noci na pátek omezí přeprava repliky vojenského letadla z kbelského letiště do Dejvic. Letadlo má rozpětí křídel 6,6 metru. Akce začne o půlnoci a měla by trvat zhruba dvě hodiny. Nákladní auto s dvouplošníkem pojede z kbelského letiště po trase Mladoboleslavská, Kbelská, Průmyslová, poté bude pokračovat přes Jižní spojku na Barrandovský most a Pražský okruh a dále ulicemi Evropská, Vítězné náměstí, Československé armády a Dejvická. V pátek večer se bude letadlo vracet stejnou cestou zpět do Kbel.

Expozice o životě za železnou oponou

Výstava nazvaná Vždy připraven! s podtitulem Diskotéka Petra Síse začala včera v prostorách Českého centra v Rytířské ulici v Praze. Expozice je dokumentací ke knížce Petra Síse Zeď aneb Jak jsem vyrůstal za železnou oponou. Originální Sísovy kresby, fotografie a objekty doplňují předměty připomínající dobu normalizace. Výstava potrvá do 30. května.

Podzemce bude o víkendu 35 let

Pražské metro bude o víkendu slavit 35 let od zahájení provozu. Zájemci se budou moci svézt historickou soupravou metra nebo si prohlédnout zázemí depa Kačerov, kde jsou odstavovány současné soupravy metra. Pro výherce soutěže, kterou dopravní podnik vyhlásil na svých webových stránkách, bude v noci na pátek připravena také prohlídka zázemí stanice metra Florenc.

***

LN využívají servis agentury ČTK