Sobota 1. dubna 2023, svátek má Hugo
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

24 HODIN V METROPOLI

Česko

Školka bude mít solární panely

Městská část Praha 6 se rozhodla ve Velvarské ulici postavit mateřskou školku, která bude mít na střeše solární kolektory. Letos chce zpracovat projektovou dokumentaci a zařídit stavební povolení. První děti by školka měla přivítat v září 2010. „Jde o nízkoenergetickou stavbu, přičemž část její spotřebované energie bude pokryta z obnovitelných zdrojů. Školka bude zajímavá z pohledu architektonického i ekonomického,“ uvedl starosta Prahy 6 Tomáš Chalupa.

Město vypsalo soutěž na pánské záchodky

Praha 1 vypsala soutěž na nejlepší návrh venkovních záchodů pro muže. Objekt s pisoárem musí vzhledově odpovídat památkové rezervaci, bude jednomístný a umístěný napevno. Cílem Prahy 1 je podle starosty Petra Hejmy (ODS) posílit množství veřejných pisoárů v centru města, protože jich je nedostatek. Radnice zatím plánuje zřízení pouze záchodků pro muže. Radní Daniel Hodek (ČSSD) rozhodnutí rady zdůvodnil složitostí zřizování klasických veřejných toalet, pisoáry je podle něj možné zřídit rychleji a jednodušeji. „Dámy jsou ukázněnější a většinou škodí pánové,“ dodal starosta.

Zábrany proti velké vodě pojedou na Expo

Metropole bude mít příští rok na světové výstavě Expo v Šanghaji svůj stánek. Organizátoři totiž rozhodli, že vedle zemí se budou moci nově předvést i světové metropole. Praha je zaujala se svým projektem protipovodňových zábran, se kterými přišla po záplavách v roce 2002.

O autorovi| LN využívají servis agentury ČTK

Autor:

SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu
SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu

Zapojite se do soutěže o 3 hodnotné vouchery a vybrte si správné spodní prádlo, které vám bude dělat radost. Jak na to?