Sobota 20. července 2024, svátek má Ilja
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

24 HODIN V METROPOLI

Česko

HAVÁRIE

Opravy zřícené zdi začnou příští týden

BRNO Provizorní opravy hradby na brněnském Špilberku, která se ve středu částečně sesula, začnou příští týden. Zeď by měla být staticky zajištěna do čtrnácti dní, ale celková obnova potrvá mnohem déle. Je například nutné vypracovat projekt. Sesuv hradby pravděpodobně zapříčinila voda, která za rub zdi natekla při dlouhodobých deštích. Poškozený úsek hradby pochází z první poloviny 17. století.

HUDEBNÍ ZÁŽITEK

Joe Cocker představí v Rondu nové album

BRNO Po deseti letech se v Brně zastaví britský zpěvák Joe Cocker, veterán rockové hudby a účastník Woodstocku. Předprodej vstupenek na brněnský koncert začal včera, kus za 990 korun. Šestašedesátiletý Cocker s doprovodnou kapelou vystoupí 7. října v hale Rondo, kde jeho nezaměnitelně chraplavému hlasu v roce 2000 naslouchalo osm tisíc lidí. Tentokrát českému publiku představí nové album s názvem Hard Knocks, jež vyjde zřejmě počátkem září.

KRIMINALITA

Pátrání po vrahovi expolicisty pokračuje

BRNO Policie stále pátrá po vrahovi, který v pondělí v Brně-Žebětíně zastřelil sedmačtyřicetiletého bývalého policistu. Stále hledá další svědky. Vražda mohla souviset i s jeho podnikáním, podle serveru ihned.cz však mohla mít i politický podtext. Muž údajně obchodoval s informacemi v kauze žabovřeského exstarosty Aleše Kvapila, jenž je obžalován kvůli korupci.

FESTIVAL

Babylonfest se stěhuje na Riviéru

BRNO Letošní ročník multikulturního Babylonfestu, jenž se měl uskutečnit na hradě Špilberk, se přesune do areálu koupaliště Riviéra v Brně-Pisárkách. Pořadatelé tak rozhodli kvůli středeční havárii hradební zdi, po které zůstala uzavřená i travnatá plocha, kde se měly hlavní koncerty konat. Termín ani program festivalu se nemění.

DĚTSKÉ ÚRAZY

Záchranáři poradí, jak se v létě nezranit

BRNO Zdravotníci varují před dětskými úrazy o letních prázdninách. Loni se jejich počet na jižní Moravě v létě výrazně zvýšil, každý prázdninový den musely sanitky v kraji vyjíždět průměrně ke třem úrazům. Poranění často vznikají při jízdě na kole či in-line bruslích, problémem jsou pády z výšky i neopatrnost při koupání a skocích do vody. Záchranáři proto pro děti ve dnech 20. až 22. června uspořádají akci Prázdniny bez úrazu, kde na hrozící nebezpečí upozorní. Konat se bude na hřišti u Základní školy Chalabalova v Brně-Kohoutovicích a v tamějším akvaparku.

Regionální mutace| Lidové noviny - Brno

Autor: