Pátek 31. března 2023, svátek má Kvido
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

24 HODIN V METROPOLI

Česko

ZÁSOBOVÁNÍ

Vírský vodovod má za sebou další etapu

BRNO Vodohospodáři dokončili třetí etapu stavby Vírského oblastního vodovodu, který z nádrže Vír dodává vodu pro město Brno a další obce a města na jihu Moravy a na Vysočině. Po 22 letech od zahájení výstavby vodovodu je zcela dokončen přivaděč pitné vody z její úpravny v obci Švařec na Žďársku přes Čebín, Brno, Rajhrad až do koncového vodojemu v obci Těšany v okrese Brno-venkov. Voda nyní poteče také do vodojemu města Brna v Moravanech, který slouží pro zásobování nejníže položených částí města. Cena třetí etapy dosáhla 220 milionů korun.

VYŠETŘOVÁNÍ

Policisté pátrají, kdo je mrtvý muž

BRNO Kolemjdoucí nalezl včera ráno nedaleko hlavního autobusového nádraží v Brně mrtvolu muže. Podle policistů příčina smrti není zatím známa. Patrně jde o bezdomovce. Muž měl rozbitou hlavu. Kriminalisté musí zjistit, zda nebyl zavražděn. Bližší okolnosti prozradí výsledky pitvy. Tělo se nacházelo u stavební buňky v Plotní ulici, kde se často scházejí bezdomovci.

EXTREMISMUS

Lídři Dělnické strany k soudu nedorazili

BRNO U brněnského městského soudu včera začal proces s představiteli nedávno zrušené Dělnické strany. Řeší rasově nesnášenlivé výroky, které lidé včetně předsedy strany Tomáše Vandase pronesli na loňské prvomájové demonstraci v Brně. Před soudem ale nikdo z šestice obžalovaných nestanul. Dva se totiž omluvili a další čtyři nedorazili, protože se domnívali, že se jednání pro nemoc jednoho z obhájců konat nebude. Soudkyně přesto líčení zahájila, ale po výslechu znalce a projednání listinných důkazů je odročila na 1. listopadu, kdy mají vypovídat obžalovaní.

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Brno

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!