Sobota 11. května 2024, svátek má Svatava

36. kolo Výsledky a statistiky hokejové O2 extraligy

Slavia- Pardubice 1:2

Branky a nahrávky: 27. T. Svoboda (M. Čermák, Ondráček) - 20. Pineault (Nakládal, Zohorna), 36. Cetkovský (Jillson, Špirko). Rozhodčí: Minář, Mikula - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Diváci: 10 469. Třetiny: 0:1, 1:1, 0:0.

Slavia: Slipčenko - Kadlec, Vašíček, J. Drtina, Žižka, Sloboda, Kolařík - Havel, Beránek, Tomica - Kůrka, P. Jelínek, Vondrka - Endál, V. Růžička ml. (21. Ondráček), Sklenář - T.

Svoboda, Holec, M. Čermák.

Pardubice: Hašek - Kolář II, Kočí, Nakládal, Havíř, Jillson, MacKenzie - P. Sýkora, Špirko, Pivko - Kolář I, Koukal, Starý - Pineault, Cetkovský, Zohorna - Klejna, Radil, Semorád.

Litvínov - Sparta 2:1

Branky a nahrávky: 45. Kubinčák, 60. Reichel (J. Černý, K. Pilař) - 4. Ton (D. Výborný, Netík). Rozhodčí: Husička, Polák - Čech, Poruba. Vyloučení: 8:10, navíc Bolf (Sparta) 10 min. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 7000 (vyprodáno). Třetiny: 0:1, 0:0, 2:0.

Litvínov: J. Hübl - K. Pilař, Kroupa, Švarný, Stříteský, Gureň, Punčochář, Skuhrovec, od 21. navíc Kousalík - J. Černý, Reichel, Lukeš -Kubinčák, V. Hübl, Jenáček - Jánský, Vopat, Trávníček - Majdan, Heinisch, Bojer.

Sparta: Přikryl - Vydarený, Gulaši, Macholda, Jan Hanzlík, Bolf, Cunik, od 41. navíc J. Mrázek - Ručinský, Broš, Kratěna - P. Ton, D. Výborný, Netík - Látal, Langhammer, Hromas - Hrdel, Koreis, Podlešák.

Kladno - Liberec 6:3

Branky a nahrávky: 1. Bělohlav (Patera), 14. Frolík (Patera), 28. Stieler (Kuchler), 34. Mikulík (Kalla), 38. Kalla (Bílek, Mikulík), 60. Bělohlav (Frolík, Patera) - 3. Matějovský (Čakajík), 14. Jech (Čakajík), 36. Špaček (Matějovský, Podkonický). Rozhodčí: Kubeš, Turčan - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 9:7. Využití: 1:1. Diváci: 2525. Třetiny: 2:2, 3:1, 1:0.

Brno - Zlín 4:3

Branky a nahrávky: 10. Erat (Divíšek, Vondráček), 27. Šindel (Štach), 37. Varaďa (Dopita, Polodna), 51. Erat (Dopita) - 29. Leška (Hamrlík, Balaštík), 51. Důras (Lučka, Balán), 60. Köhler (Hamrlík, Linhart). Rozhodčí: Svoboda, Homola - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 8:8, navíc R. Dlouhý a Krstev (oba Brno) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 7200 (vyprodáno). Třetiny: 1:0, 2:1, 1:2.

Plzeň-Třinec 3:1

Branky a nahrávky: 18. Adamský (Vampola), 31. Hvila (Adamský, Vampola), 60. Straka (Vlasák) - 4. Polanský (Kohn, Zíb). Rozhodčí: Souček, Hradil - Bryška, Chytil. Vyloučení: 9:11, navíc Kohn (Třinec) 10 min. Bez využití. Diváci: 8241. Třetiny: 1:1, 1:0, 1:0.

Vítkovice-Ml. Boleslav 2:1

Branky a nahrávky: 3. Stehlík (Kvapil), 44. Stehlík (Kuboš) - 57. T. Sýkora (Duben). Rozhodčí: Fraňo, Pešina - Kreuzer, Jindra. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. Diváci: 7268.

Třetiny: 1:0, 0:0, 1:1.

Příští program - neděle 3. ledna: Slavia -Liberec, K. Vary - Plzeň, Pardubice - Vítkovice, Zlín - Č. Budějovice, Třinec - Litvínov, Sparta - Kladno, Ml. Boleslav - Brno.

14. HC Kometa Brno 36 8 3 2 23 83:117 32

Pozn.: Za názvem klubu jsou počet odehraných zápasů, výhry, výhry v prodloužení, prohry

v prodloužení, prohry, skóre a získané body.

UDÁLOSTI KOLA Slavia pokračuje v černé sérii. Pražanům se nedaří, doma s Pardubicemi si připsali již pátou prohru v řadě. Před deseti tisíci diváků, z nichž asi polovina byla z Pardubic, nedošlo k souboji brankářů z Nagana Hnilička - Hašek. První po dvou prohrách zůstal na střídačce, ale druhý opět chytal výtečně. Kometa stále táhne. Brněnští pod vedením nového kouče Vladimíra Jeřábka z posledních šesti zápasů pětkrát vyhráli, tentokrát nad favorizovaným Zlínem. A v Brně se opět hrálo před vyprodaným hledištěm, přišlo přes 7000 diváků.