69, 70... Raúl překonal gólový rekord

PRAHA Liga mistrů má za sebou večer velkých střelců. Jeden z nich mohl mít přece jen o něco větší radost než ostatní. Španěl Raúl dal svůj 69. a 70. gól v evropských pohárech, čímž nejen přispěl k vítězství Schalke nad Hapoelem Tel Aviv, ale dostal se také do čela historické tabulky střelců.

Třiatřicetiletý kanonýr, který až do minulé sezony působil v Realu Madrid, překonal německou legendu Gerda Müllera. Müller nastřádal v pohárových kláních 69 branek, ale sedm zaznamenal ve Veletržním poháru, které se do statistik nezaznamenávají. Z aktivních hráčů má nyní k Raúlovi nejblíže Filippo Inzaghi z AC Milán s 68 zásahy.

Nevídaná stíhací jízda se málem povedla fotbalistům Tottenhamu na hřišti Interu Milán. Londýnský klub sice proti obhájcům titulu prohrával po první půli o čtyři branky, ale svým vzepětím a čistým hattrickem Garetha Balea ve druhém poločase málem smazal zdánlivě beznadějné manko.

Český obránce Zdeněk Pospěch s FC Kodaň musel strávit první neúspěch v základní skupině. Dánští šampioni, kteří na Nou Camp přijeli jako překvapiví lídři skupiny, podlehli slavné Barceloně 0:2 a po dvou výhrách našli přemožitele. Kodaňskou prohru zařídil hvězdný Argentinec Lionel Messi. Pospěch odehrál celý zápas a v 68. minutě viděl žlutou kartu.

Odcházím, potvrdil Rooney Manchester United doma zdolal tureckého mistra Bursaspor 1:0. Už v sedmé minutě se o jediný gól postaral Portugalec Nani, čímž nerozptýlil pochybnosti o současné formě United, kteří v lize pětkrát z osmi zápasů jen remizovali.

Trenér domácích Alex Ferguson koučoval svůj jubilejní dvoutisící zápas v kariéře. Na hřiště opět neposlal útočníka Wayna Rooneyho. Ten má podle Fergusona přetrvávající problémy s kotníkem, byť se jeho neúčast na hřišti spíš přičítá jejich neshodám.

Médii detailně probíraný odchod z klubu ještě před výkopem potvrdil Rooney. Změnit působiště se prý rozhodl po schůzce s výkonným ředitelem klubu Davidem Gillem. „Nedal mi žádné záruky o budoucím hráčském kádru, které jsem požadoval. Proto jsem řekl, že neprodloužím smlouvu,“ uvedl čtyřiadvacetiletý hráč.

***

VÝSLEDKY LIGY MISTRŮ

Inter Milán A- z pen., 2. Zanetti, Tottenham 14. Stankovič 4:3 (11. - a 52., 35. 90. Eto'o a