7:0! Plzeň řádila, Ústí trpělo

Vyprodaný stadion tleskal lídrovi fotbalové ligy, který proti nováčkovi potvrdil skvělý vstup do sezony

PLZEŇ To byl nářez! Fotbalisté Plzně připomínali proti Ústí nad Labem hladové šelmy, které potřebovaly pořádný příděl gólové potravy. Jako by se nemohli nasytit. Nebývalou formu vedoucího týmu ligy odnesl nováček z Ústí nad Labem. Přičemž je nutné podotknout, že debakl 0:7 byl pro Severočechy ještě milostivou porážkou. Na hřišti totiž připomínali bezradné ztracence, kteří se s malým deštníkem ze zmrzlinového poháru snaží ochránit před krupobitím.

„Takovou parádní výhru jsem ještě nezažil,“ přiznal záložník František Rajtoral. „Bavili jsme se fotbalem,“ radoval se také domácí kouč Pavel Vrba.

Na první gól jeho svěřenců si diváci počkali jen čtyři minuty. Přihrávku Bakoše nenechal Kolář vyjít nazmar a připsal si už pátou trefu v sezoně. Když necelou hodinu poté přidal i šestý zásah, dotáhl se jednadvacetiletý záložník na nejlepší ligové střelce.

„Byl to stěžejní moment, pak už nás Viktorka přejela. Byla hodně nad naše síly a dostali jsme velikánský výprask,“ nehledal výmluvy trenér poražených Svatopluk Habanec. Viktoria zase předváděla atraktivní fotbal, který při vítězství na Spartě zapomněla a v Českých Budějovicích nalezla až ve druhém poločase. Všechny nástroje plzeňského ofenzivního sboru byly správně naladěné, ze středu pole je dirigoval kapitán Horváth, úspěšný exekutor penalty ze závěru prvního poločasu. Jedinou vadou je, že se na seznamu střelců neobjevil kanonýr Rezek. „Jsem hlavně rád, že jsme navázali na předchozí výsledky a ukázali náš útočný styl,“ těšilo kouče Vrbu.

A zatímco Petržela, Limberský, Bakoš a Navrátil zvyšovali gólový náskok, vedení klubu slavilo vítězství také na jiné frontě. Jindy poloprázdný stadion ve Štruncových sadech praskal ve švech. To Vrbu pochopitelně těšilo. „Jsem strašně šťastný, že jsem v Plzni konečně zažil pořádnou diváckou atmosféru. Fanouškům jsme ukázali sedm gólů, tak snad začnou chodit.“

Dva týdny připravovaný projekt „Naplníme stadion“, jejž podpořili i slavní plzeňští rodáci jako olympijská vítězka ve střelbě Kateřina Emmons, rozhodčí Dagmar Damková, házenkář Filip Jícha, brankář Petr Čech či hokejový hrdina z Nagana Martin Straka, se vyplatil.

Fanoušci se vstupenkou na utkání dostávali pivo i maso zdarma. V ochozech se jich nakonec objevilo necelých sedm a půl tisíce.

Zklamaní určitě neodcházeli. Vždyť jejich oblíbenci vedou po osmém kole tabulku s 22 body na kontě. Tak úspěšný vstup do soutěže se za posledních deset let povedl jen Mladé Boleslavi, pak na ni ale dolehla krize. Pokud chce Plzeň oslavit titul, musí si dávat pozor, aby ji nepotkal stejný osud. „Ale oni jdou správnou cestou,“ bránil své pokořitele Habanec.