Úterý 14. května 2024, svátek má Bonifác

90. minuta, Šmicer pálí... a je to góóól!!!

FIKCE

Jak by se mohl vyvíjet dnešní zápas proti Ajaxu, pokud by opět zafungovalo kouzlo Vladimíra Šmicra?

PRAHA Červenobílý národ jásá, Slavia na šestý pokus postoupila do Ligy mistrů! Po domácí remíze 1:1 s Ajaxem Amsterdam jsou minulé nezdary a hubená léta zapomenuty. Bránu k milionům otevřel vyrovnávajícím gólem v 90. minutě navrátilec Vladimír Šmicer.

„Někdo na sebe tu odpovědnost vzít musel,“ zářil po zápase rozesmátý Šmicer, který gól zařídil dravým průnikem do šestnáctky a přízemní střelou k levé tyči. Vdobě, kdy už málokdo ze slávistů věřil ve vyrovnání, tak přišla spásná trefa...

„Vláďa si to nejlepší schoval na konec,“ liboval si kouč Jarolím. „Kluci na něj spoléhali a on je nezklamal.“

Slavia držela v prvním poločase Ajax na uzdě, ale do šancí se sama nedostala. Jenže po přestávce se po rohovém kopu trefil obrovitý stoper Jaap Stam, a Nizozemci byli rázem na koni. Červenobílí znervózněli a několikrát je podržel brankář Vaniak.

„Nechali jsme se zbytečně rozhodit, zbývalo přitom ještě dost času,“ říkal Šmicer. Jenže tlak Slavie nepřicházel a řada fanoušků už začala ztrácet naději. Až přišla poslední minuta a Šmicrovo sólo... „Koho bych si přál do základní skupiny? Třeba Liverpool,“ smál se hrdina večera.