Úterý 14. května 2024, svátek má Bonifác

Abraham prokletí nezlomil

Při domácí Velké ceně České republiky v Brně mladý jezdec po pádu opět nedojel, Pešek skončil dvanáctý

BRNO/PRAHA Je to už pro něj prokletí. Karel Abraham při Velké ceně České republiky silničních motocyklů opět spadl. Brněnský rodák tak neporušil svou „tradici“. Včera však jeho smůla dostoupila vrcholu, v závodu ujel jen pár desítek metrů.

„Po startu vedle mě najel Faubel, ťukli jsme do sebe a mně se zvedla brzdová páčka nahoru. Nevšiml jsem si toho, a jak jsem přijel do první zatáčky, tak jsem hmátl do prázdna. Na druhý pokus jsem ji nahmátl, ale už bylo pozdě,“ popsal devatenáctiletý závodník.

„Faubelovi jsem se omluvil, ale je naštvaný a asi mě nemá rád,“ citovala jezdce agentura ČTK.

Abraham tak potvrdil svá slova z minulého týdne: „Doma je to prostě vyhrocený.“

Hezké vzpomínky na brněnský závod nebude mít ani Abrahamův kolega z „dvěstěpadesátek“ Lukáš Pešek. Od sobotního rána jej totiž sužovaly problémy s dýcháním, bolesti hlavy a krku. Do závodu odstartoval jen za „pomoci“ prášků a injekcí.

Pešek: V tomhle stavu jsem s dvanáctým místem spokojený Pešek se po startu z patnáctého místa posunul na třinácté, po problémech Alexe Debona si své postavení ještě vylepšil.

„Tentokrát jsem skončil dvanáctý za úplně jiné situace než normálně. V tohle stavu jsem s umístěním

VELKÁ CENA ČR

Do 125 ccm: 1. Terol (Šp./Aprilia) 40:57,378, 2. Simon (Šp./Aprilia) -0,168, 3. Iannone (It./Aprilia) -8,719, ...27. K. PEŠEK (Derbi) -1:40,019, 29. CHMELÍK (Honda) -1 kolo, 30. ŠEMBERA (Aprilia) -1 kolo.

Průběžné pořadí MS (po 10 ze 16 závodů): 1. Simon 174, 2. Terol 119,5, 3. Smith 111,5 (Brit./Aprilia).

Do 250 ccm: 1. Simoncelli (It./Gilera) 41:06,490, 2. Pasini (It./Aprilia) -0,684, 3. Bautista (Šp./Aprilia) -4,381, ...12. L. PEŠEK (Aprilia) -30,632.

Průběžné pořadí MS (po 10 ze 16 závodů): 1. Aojama 172 (Jap./Honda), 2. Bautista 160, 3. Simoncelli 140, ...13. L. PEŠEK 44, 15. ABRAHAM (Aprilia) 33.

MotoGP: 1. Rossi (It./Yamaha) 43:08,991, 2. Pedrosa (Šp./Honda) -11,766, 3. Elías (Šp./Honda) -20,756. Průběžné pořadí MS (po 11 ze 17 závodů): 1. Rossi 212, 2. Lorenzo (Šp./Yamaha) 162, 3. Stoner (Austr./Ducati) 150.

maximálně spokojený. Mohlo to být daleko daleko horší,“ ulevil si nejlepší český motocyklista.

V nejslabší kubatuře 125 ccm startovali hned tři domácí jezdci, ale své motorky dovezli až na chvostu třetí desítky. Nejvíce se dařilo Peškovu mladšímu bratru Karlovi na sedmadvacátém místě. O dvě místa za ním skončil druhý jezdec startující v Brně na divokou kartu Ladislav Chmelík.

Pravidelný účastník seriálu Lukáš Šembera byl po prvním kole šestadvacátý, ve druhém však upadl a dojel až na 30. místě. „Nevyšlo mi první kolo, navíc mi na cílové rovince vynechala motorka. Snažil jsem se to pak dohnat a podjelo mi přední kolo,“ vysvětlil Šembera.

Královskou třídu Moto GP opět ovládl italský fenomén Valentino Rossi. Osminásobný mistr světa vyhrál sobotní kvalifikaci a v čele byl prakticky od začátku až do konce včerejšího závodu.

Šest kol před koncem jej předjel jeho největší konkurent v boji o titul Jorge Lorenzo, krátce nato však upadl a odstoupil.

„Celý tým pracoval od pátku do neděle výborně a musím mu poděkovat. Věděl jsem, že mě čeká tvrdý souboj s Jorgem, který zde jezdil výborně. To se také potvrdilo. Když mě předjel šest kol před cílem, tak jsem byl připravený na něj opět útočit. Po jeho pádu jsem ale nemusel,“ usmíval se Rossi.

Jezdec Yamahy tak má po včerejšku v čele šampionátu luxusní padesátibodový náskok.

Vyhrajte balíček z řady sebamed Anti-Redness

Minulý týden jste soutěžili se sebamedem o kosmetiku pro nejmenší. Tento týden si pojďte zahrát o péči pro vás, a to konkrétně o řadu Anti-Redness,...