25. listopadu 2017 15:30 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Nabízel trička proti Babišovi, dostal pokutu. E-shop podle úřadu vypadá jako kampaň

Andrej Babiš. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Andrej Babiš. | foto:  Petr Topič, MAFRA

BRNO Aktivista, který nabízel na webech www.threeka.cz a www.bojkot.shop letáky, plakáty, trička, samolepky s vyobrazeními a texty napadajícími podnikatelské i politické působení předsedy hnutí ANO Andreje Babiše, dostal od Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí pokutu 25 tisíc korun. Uvedla to skupina aktivistů AUVA.

Pokutu dostal aktivista vystupující pod jménem Oskar Fuchs (vlastním jménem Ondřej), na kterého jsou registrovány domény threeka a bojkot.shop. Podle skupiny AUVA mu přišel příkaz s rozhodnutím vinen ve věci, že má e-shop, který podle úřadu vypadá jako kampaň.

AUVA ve svém prohlášení uvedla, že Fuchs není členem ani výrazným sympatizantem žádné strany, pouze mu prý vadí „neustálé utahování svobody, ničení podnikatelů a prosazování totalitních názorů“.

„Oskar Fuchs byl u založení naší skupiny AUVA, která bojuje proti populistům a konfrontuje je. My, jako skupina AUVA, ve které již mimochodem Oskar Fuchs není, vnímáme toto rozhodnutí jako zneužití zákona, který měl dohlížet nad hospodařením politických stran, ale místo toho se zneužívá k umlčování aktivistů, kteří bojují za svobodu,“ uvedla skupina AUVA.

Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí je novou institucí, která už uložil řadu pokutu. Jednu z nich dostalo i hnutí ANO. Má zaplatit 31 tisíc korun za Babišovu knihu O čem sním, když náhodou spím. Části výtisku chyběly informace o zadavateli a zpracovateli.

ČTK

Bílovec, Slezské náměstí
Bílovec, Slezské náměstí

Slezské náměstí, Bílovec, okres Nový Jičín
10 000 Kč/měsíc

Najdete na Lidovky.cz