16. května 2008 16:55 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Aktivisté se vysvlékli téměř do naha

Příznivci iniciativy Ne základnám protestují před sídlem společnosti Mafra na happeningu s názvem „Nemáme co skrývat. A vy?“ Nelíbil se jim článek, který otiskla MfDnes. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Příznivci iniciativy Ne základnám protestují před sídlem společnosti Mafra na happeningu s názvem „Nemáme co skrývat. A vy?“ Nelíbil se jim článek, který otiskla MfDnes. | foto: Lidovky.cz

PRAHA "Nemáme co skrývat. A vy?" s tímto sloganem přišla protestovat desítka aktivistů iniciativy NE základnám před budovu vydavatelství Mafra. Důvodem jejich shromáždění byl článek, který měl údajně organizaci bojující proti umístění radaru v Česku diskreditovat. I přes nepřízeň počasí se přítomní muži i ženy na protest vysvlékli do plavek.

Akci aktivistů o několik minut opozdil prudký déšť. "Nejsme placeni z ruských peněz, nejsme agenti KGB," opakoval mluvčí iniciativy Jan Májíček a jeho kolegyně Ivona Novomestská.Účastníci happeningu chtěli vyjadřit svůj nesouhlas s opakovaným zveřejňováním článků, které podle jejich názoru diskreditují iniciativu Ne základnám v očích veřejnosti. Cílem organizace je bojovat proti umístění základny systému Národní raketové obrany Spojených států na území České republiky.Iniciativa Ne základnám vznikla v červenci 2006 a v současné době se jí účastní téměř šedesát organizací.
Lidovky.cz