Pondělí 29. dubna 2024, svátek má Robert

Anaheim krůček od vyřazení

Sobotka v dresu Bostonu se v NHL dočkal premiérového gólu v play off

NEW YORK Český útočník Vladimír Sobotka přispěl svým premiérovým gólem v play off zámořské NHL k vítězství Bostonu 5:1 na ledě Montrealu. Sobotka uzavřel skóre zápasu střelou z velkého úhlu, hrozbu vyřazení pomohl Bruins odvrátit dvěma asistencemi i druhý český hokejista David Krejčí. Boston snížil stav série na 2:3.

Úvodní třetina se přitom odehrála v režii domácího Montrealu. Canadiens v této pasáži přestříleli soupeře 12:7 a v desáté minutě se zásluhou kapitána Alexeje Kovaljova ujali vedení. Ruský útočník, hrající v té době bez přilby, si vyměnil puk s obránci Romanem Hamrlíkem a Patricem Briseboisem a bekhendovou střelou překonal brankáře Tima Thomase.

Hejduk přihrál na dva góly V dalším průběhu se však gólově prosadili už jenom hráči Bostonu. Phil Kessel v polovině zápasu vyrovnal a v závěrečné části přidali Bruins čtyři branky. Tu vítěznou vstřelil Glen Metropolit po chybě brankáře Careyho Price při pokusu o rychlé rozehrání. Hokejisté Colorada zvítězili s přispěním dvou asistencí Milana Hejduka v Minnesotě 3:2 a stejným poměrem vedou i sérii. Hrdinou utkání byl gólman vítězů Jose Theodore, jenž zlikvidoval 38 střel.

„On byl tím jediným důvodem, že jsme měli šanci v zápase uspět. Dokonce ani slovo,skvělý‘ dostatečně nepopisuje jeho výkon. Vstupovat do třetí třetiny za nerozhodného stavu bylo, jako kdybychom vedli,“ rozplýval se trenér Colorada Joel Quenneville nad výkonem jednatřicetiletého brankáře. Theodore v úvodních dvou třetinách čelil 32 pokusům Wild a držel stav 1:1.

Krůček od vyřazení je obhájce titulu Anaheim, který na ledě Dallasu podlehl 1:3 a stejným poměrem prohrává i v sérii. „Dallas nás přehrává. Nehrajeme na takové úrovni, abychom byli úspěšní,“ přiznal kriticky brankář Ducks Jean-Sébastien Giguere.

1. kolo play off NHL: Východní konference - 4. zápas: Philadelphia - Washington 4:3 v prodl. (1. a 19. J. Carter (na druhou MODRÝ), 51. Briere, 87. Knuble - 3. Bäckström, 13. Sjomin, 26. Eminger). Stav série: 3:1. 5. zápas: Montreal - Boston 1:5 (10. Kovaljov (HAMRLÍK) - 28. Kessel (KREJČÍ), 44. Metropolit, 46. Chára, 56. Sturm (KREJČÍ), 58. SOBOTKA). Stav série: 3:2. Západní konference - 4. zápas: Dallas -Anaheim 3:1 (17. J. Lundqvist, 50. Barnes, 58. Ott - 60. Schneider). Stav série: 3:1. 5. zápasy: Minnesota - Colorado 2:3 (20. Bouchard, 60. Rolston - 13. Brunette (HEJDUK), 46. Wolski, 47. Stastny (HEJDUK). Stav série: 2:3. San Jose - Calgary 4:3 (45. a 49. Cheechoo, 32. Pavelski, 39. Marleau - 25. Iginla, 50. Langkow, 59. Moss). Stav série: 3:2.