Středa 22. března 2023, svátek má Leona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

Mám o syna velký strach, je obětí skupiny podvodníků, řekl Babiš ke střetu v Ústí

Hnutí ANO zahájilo kampaň k volbám do Poslanecké sněmovny. (2. září 2021) foto:  Petr Topič, MAFRA

Premiér Andrej Babiš o svém synovi Andrejovi prohlásil, že se stal obětí podvodníka. Za toho označil režiséra Víta Klusáka, se kterým se ve čtvrtek Babiš mladší objevil na zahájení předvolební kampaně ANO v Ústí nad Labem. Předseda vlády v Televizních novinách na Nově uvedl, že jeho syna využívají k politickému boji.
  22:13

Za premiérem Andrejem Babišem jeho syn nečekaně dorazil na Větruši v Ústí nad Labem.

„Tati, ahoj, otec, tady Andrej mladší. Právě jsem vyšel od psychologa a mám soudního znalce, který mě vyšetřil. Jak se cítíš, vidět mě?“ ptal se Babiš mladší premiéra před novináři. „Proč jsi mi ublížil, i s tím Rusem Protopopovem? Budu se bránit a budu bojovat,“ řekl premiérovi.

„Je mi to moc líto. Největší šok pro mě je, že můj syn je rukojmí podvodníka Víta Klusáka, který podvedl lidi natočením dokumentárního filmu Český sen v roce 2004. Tehdy přišlo 30 tisíc důchodců do hypermarketu, který neexistoval,“ řekl ve zprávách na Nově premiér.

Proč jsi mi ublížil? ptal se premiéra Babiše před novináři jeho syn Andrej

Právě s Klusákem Babiš mladší do Ústí nad Labem přijel. Podle režiséra se tam objevili náhodou. Klusák tvrdil, že pouze Babiše juniora přivezl za jedním psychologem a že pak šli spolu na polévku. „Prostě byla tady možnost a my jsme si řekli – je tady Bureš, tak půjdeme se mu kouknout do očí,“ řekl ale Andrej Babiš mladší.

Premiér Babiš na proslov svého syna nijak nezareagoval, očividně ho jeho přítomnost zaskočila. K průběhu celé události se vyjádřil později ve čtvrtek večer na televizi Nova. „Já jsem viděl, že můj syn se na všechno ptá: Víťo, můžeme? Tomu příběhu, že tam byli náhodou, nikdo neuvěří,“ řekl Babiš.

„Mám velký strach o mého syna, mám strach o jeho zdraví, on je manipulován skupinou lidí, kteří ho zneužívají k politickému boj proti mně,“ uvedl také premiér, který do této „skupiny podvodníků“ zahrnul jmenovitě i novináře Pavla Šafra. Toho označil za psychopata.

Premiérův syn ale tvrdí, že má k dispozici posudek, podle kterého je zdravý a může tak vypovídat na policii ke kauze Čapí hnízdo.

„Pro ty, kteří se ptají, kdy budu vypovídat na policii: pokud mě nesmete nějaké tornádo, neuklouznu v koupelně nebo tak nějak, tak k zavlečení na Krym 9. září, k Čapímu hnízdu 13. září,“ uvedl Babiš mladší ve čtvrtek na Twitteru.

Premiér dříve řekl novinářům, že se vždycky o svého syna staral. Může to podle něj potvrdit i matka Andreje Babiše mladšího. Podle premiéra se jeho syn léčí s psychickým onemocněním. Dodal, že by nepřál žádnému rodiči, aby něco takového zažil.

Autor:

Karamel bez připáleného hrnce? Vyzkoušely jsme Salko Karamel
Karamel bez připáleného hrnce? Vyzkoušely jsme Salko Karamel

V redakci všechny milujeme slaný i sladký karamel, ale jeho příprava se někdy podobá trestu. Karamel se snadno přichytí na dno hrnce a nepomůže ani...

Mohlo by vás zajímat