Pátek 19. července 2024, svátek má Čeněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Archa se změní na loď o mnoha palubách

Česko

PRAHA Divadlo Archa oslaví tuto neděli patnácté výročí svého otevření. Na celý den oslav se promění na loď o mnoha palubách, na kavárnu o mnoha poschodích, na tržiště o mnoha divadelních scénách. Program začne v 15.00 a potrvá symbolických 15 hodin. Zahájí ho představení pro děti, v průběhu večera pak vystoupí celá řada osobností. Chybět tak nebudou například Petr Nikl, David Radok, Jana Svobodová, Arnošt Goldflam, Jaroslav Rudiš, SKUTR, Kurt a Věra nebo Vlasta Chramostová a Stanislav Milota, zahraje skupina Allstar Refjúdží Band.

Nejen divadlo a hudba Součástí oslav bude i beseda Jana Macháčka s předními českými ekonomy Tomášem Sedláčkem a Michalem Mejstříkem o vztahu umění a ekonomiky. Grafik Alan Záruba bude diskutovat s předními odborníky o vztahu vizuální komunikace a scénických umění. V premiéře bude uvedeno i DVD režisérky Zuzany Špidlové (čerstvé nositelky ceny v Cannes), které připomíná projekty divadla za poslední dekádu. Chybět nebude ani výstava plakátů, které přímo na zakázku v letech 1994-2005 navrhoval grafický designér Robert V. Novák.

Divadlo Archa, které sídlí na Poříčí v místech, kde předtím působilo slavné D 34 a posléze dlouhá léta Divadlo E. F. Buriana, bylo slavnostně otevřeno v červnu1994 společným vystoupením Mina Tanaky a Johna Calea. Za 15 let provozu zde bylo uvedeno bezmála 3000 představení, s vlastními projekty Archa hostovala v řadě zemí, například na festivalech v Berlíně, Johannesburgu, Londýně, Kjótu, Tokiu, Bělehradě či Bruselu.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!