Neděle 28. listopadu 2021, svátek má René
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Armáda pátrá po neonacistech ve svých řadách. Kontroluje vojáky v bazénu

Česko

  9:35
PRAHA - Velení armády nechce nechat nic náhodě a zaměřilo se na odhalování extremistů ve vlastních řadách. Příslušníci vojenské policie kontrolují vojáky neočekávaně na předem vytipovaných místech.
Armáda ČR - ilustrační foto

Armáda ČR - ilustrační foto foto: Lidové noviny

Důkazem je zatím poslední případ z minulého týdne, kdy policie zatkla příslušníka protiletadlové raketové brigády ve Strakonicích. Podle informací LN proběhla razie přímo při výcviku vojáků v plaveckém bazénu. Na těle muže byl objeven vytetovaný švabachem vyvedený nápis Meine Ehre heisst treue (Mou ctí je věrnost).

Heslo jednotek SS, které jejich příslušníci nosili na svých dýkách. Mladý voják měl navíc na krku na řetízku připevněný prsten SS s umrlčí lebkou.

"Vojenská policie nyní kontroluje vojáky v souvislosti s nařízením náčelníka generálního štábu Vlastimila Picka. Akce mají odhalit jakékoli projevy extremismu v armádě," uvedl mluvčí ministerstva obrany Jan Pejšek.

Současné pátrání po extremistech je podle něj reakcí na nedávný případ dvou důstojníků z české vojenské mise v Afghánistánu, kteří nosili na přilbách symboly elitních jednotek SS. Z armády byli promptně vyhozeni. Také v případě strakonického vojáka se nyní jedná o jeho propuštění z armády. Vojenská policie si nechává zpracovávat znalecké posudky na jeho tetování a teprve poté se rozhodne.

Podrobnosti o extremistech v české armádě si přečtěte v pátečním vydání deníku

Autor:

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat