Úterý 26. září 2023, svátek má Andrea
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

Vojáci se vrátili ze zahraničních misí, na Vítkově dostali medaile

Vojáci po návratu ze zahraničních operací foto:  Petr Topič, MAFRA

V Kolumbáriu Národního památníku na Vítkově se uskutečnil slavnostní nástup vojáků Armády ČR po návratu ze zahraničních operací v Iráku, Kosovu, na Golanských výšinách a na území Bosny a Hercegoviny. Ceremoniálu se zúčastnilo vedení ministerstva obrany a generálního štábu.
  14:47

Medaile Za službu v zahraničí převzali z rukou zástupců ministerstva obrany a generálmajora Ivo Střechy příslušníci 9. úkolového uskupení AČR Irák, jejichž úkolem byla poradní a asistenční činnost pro irácké ozbrojené složky v rámci operací OIR (Operation Inherent Resolve) a NMI (NATO Mission Iraq) na území Iráku a Kuvajtu.

Ocenění převzali i příslušníci 23. úkolového uskupení AČR, kteří působili na velitelství mise KFOR v kosovské Prištině. Jejich úkolem bylo vytváření a udržování bezpečného prostředí, které umožňuje pokračování mírového procesu a rozvoje země bez přítomnosti mnohonárodních vojenských jednotek.

Na Golanských výšinách působili pozorovatelé 7. skupiny AČR velitelství mise United Nations Disengagement Observer Force (UNDOF). Úkolem skupiny bylo vykonávat dohled nad územím separace mezi Sýrií a Izraelem. I oni, stejně jako příslušníci velitelství ALTHEA na území Bosny a Hercegoviny převzali ocenění, čestné odznaky AČR Za zásluhy a věcné dary.

Autor:

Kojenecké lahvičky, které šetří přírodu? Vyzkoušejte je s námi zdrama!
Kojenecké lahvičky, které šetří přírodu? Vyzkoušejte je s námi zdrama!

Jestli máte doma malé miminko a zároveň je pro vás důležitá starost o naši planetu, pak rozhodně otestujte nové kojenecké lahve NUK For Nature s...