Sobota 4. května 2024, svátek má Květoslav

Arsenal dokázal vstát z mrtvých

LONDÝN/MILÁN Fotbalisté Barcelony ve čtvrtfinálovém klání Ligy mistrů domácí Arsenal dlouho až vražedně školili. Zcela po zásluze vedli již 2:0, ale domů se nakonec vraceli pouze s remízou.

Ve druhém včerejším střetnutí se diváci v Miláně v duelu Interu s CSKA Moskva dočkali jediné branky, která padla do sítě hostů. Rosický nenastoupil Fotbalisté Arsenalu (tentokrát bez Rosického v sestavě) předvedli velké zmrtvýchvstání, protože remíza jim stále drží naději na postup. Jejich spasení přišlo až pět minut před koncem, kdy vyrovnal Cesc Fábregas z penalty.

Barcelona vstoupila do utkání, jako by hrála doma na Nou Campu, a nikoli v Londýně. Arsenal v úvodních 20 minutách téměř nepustila za polovinu a dostala se do sedmi slibných šancí. Ani jednu však v gól nepřetavila. Selhával v nich především Ibrahimovic, který stejně jako jeho spoluhráči ztroskotal na skvěle chytajícím brankáři Manuelu Almuniovi.

Hosté se za první poločas patnáctkrát pokusili o střelu, z toho jedenáctkrát v úvodních 15 minutách.

Co se Barceloně nepovedlo v první půli, podařilo se již po 30 sekundách druhé pětačtyřicetiminutovky. Než se obrana Arsenalu v čele se Songem rozkoukala, naběhl si na kolmou přihrávku Ibrahimovic a lobem přehodil chybně vybíhajícího Almuniu.

O 13 minut později Ibrahimovic znovu unikl Songovi a svým druhým gólem v tu chvíli výrazně přiblížil Barcelonu k postupu.

Arsenal však souboj nevzdal a výrazně ožil. Nejprve střídající Walcott snížil a krátce před koncem Fábregas z penalty vyrovnal.

Češi měli ve středu jediné zastoupení, neboť v sestavě CSKA nechyběl Necid. Přestože s obranou Interu houževnatě bojoval, na své góly z minulého utkání Ligy mistrů se Sevillou a ligového duelu s Machačkalou nenavázal.

Dlouho se však nedařilo ani útočníkům favorizovaného Interu. A to až do 65. minuty, než Wesley Sneijder zatáhl míč středem hřiště, našel Diega Milita a argentinský útočník ukázal, proč je nejlepším kanonýrem Interu v sezoně.

***

Liga mistrů Domácí ve čtvrtfinále příliš neoslnili Arsenal - Barcelona 2:2 Branky: 69. Walcott, 85. Fábregas z pen. - 46. a 59. Ibrahimovic. Rozhodčí: Busacca (Švýc.). ČK: 84. Puyol (Barcelona). Diváci: 60 000. Poločas: 0:0 Inter Milán - CSKA Moskva 1:0 Branka: 65. Milito. Rozhodčí: Webb (Angl.). Diváci: 70 000. Poločas: 0:0.