Úterý 7. května 2024, svátek má Stanislav

Arsenal zachránil bod s Manchesterem

FOTBAL V ZAHRANIČÍ

LONDÝN Série neporazitelnosti londýnského Arsenalu pokračuje i po utkání s Manchesterem United. Arsenal byl první porážce po pětadvaceti zápasech velmi blízko, ale obránce Gallas v druhé minutě nastavení vyrovnal na konečných 2:2.

Těsně předtím vznikl před brankou hostí velký zmatek, na Van der Sara šlo během dvou tří vteřin pět střel. Jednu z nich vyslal také Gallas - jeho ránu sice brankář vyrazil, jenže až za brankovou čárou.

„Když rozhodčí v závěru přerušil hru, myslel jsem si, že proti nám odpískal přímý kop. Bylo tak příjemné překvapení, že uznal gól. Pochvalu zaslouží hlavně asistent rozhodčího, který to viděl, přestože neměl dobré postavení. Nevím, jak to dokázal, ale viděl to správně. Podle televizních záběrů byl míč za čárou asi o půl metru,“ řekl k závěru trenér domácích Arséne Wenger, jehož tým tak podruhé za sebou remizoval s týmem ze silné čtyřky, předtím s Liverpoolem. „To je trochu zklamání, ale jsem spokojený s tím, že jsme proti silným týmům dotáhli gólové manko,“ dodal.

Arsenal, v jehož dresu bojoval až do střídání v 80. minutě Tomáš Rosický, tak udržel neporazitelnost i první místo v ligové tabulce. Má stejně bodů jako Manchester, ale dohrávku 2. kola v Newcastlu k dobru.

Naopak jeho sok Alex Ferguson byl zklamaný. „Mysleli jsme, že už to máme vyhrané. Nemohu uvěřit, že jsme výhru na konci tak zahodili,“ pravil skotský trenér. „Myslím si, že jsme hráli dobře.“

Arsenal, který ve středu nastoupí v Praze v utkání Ligy mistrů se Slavií, hrál v sestavě: Almunia -Sagna, Touré, Gallas, Clichy -Eboué (74. Walcott), Flamini, Fabregas, Hleb (80. Gilberto), Rosický (80. Eduardo) - Adebayor.

Sevilla si vyšlápla na Real SEVILLA Vedoucí celek španělské ligy Real Madrid prohrál v duelu 11. kola v Seville 0:2. Soupeř pražské Slavie v Lize mistrů udeřil v prvním poločase dvěma rychlými góly a Real už nedokázal odpovědět, navíc prakticky celou druhou půli odehráli hosté bez vyloučeného Ramose. Obranu obhájce titulu překonal v 19. minutě Keita a krátce nato uspěl při dorážce Fabiano, který se tak sedmým gólem dotáhl na Messiho z Barcelony v čele tabulky střelců.