Pondělí 29. dubna 2024, svátek má Robert

Atlanta v NHL poprvé zvítězila

NHL: New York Rangers nepomohly ani Jágrovy a Rozsívalovy asistence

NEW YORK Hokejisté Atlanty vybojovali první vítězství v letošní sezoně NHL. Po šesti prohraných zápasech a již bez odvolaného trenéra Boba Hartleyho porazili doma New York Rangers 5:3. Thrashers se vypořádali se ztrátou brankáře Kariho Lehtonena, který v průběhu první třetiny odstoupil kvůli zranění, a soupeře jasně přehráli.

Na začátku třetí třetiny vedli domácí už 4:0 a teprve v závěru Rangers odvraceli debakl. Nic platné nebyly hostům dvě gólové přihrávky Jaromíra Jágra a Michala Rozsívala. „Je to dobrý začátek. Ale pořád jsme ještě hodně daleko od toho, kde bychom chtěli být,“ komentoval zisk premiérových dvou bodů brankář Johan Hedberg.

Obránci Pavel Kubina a Tomáš Kaberle připravili v 60. minutě duelu s Floridou vítězný gól Toronta, který po jejich souhře vstřelil Nikolaj Antropov a rozhodl o výhře Maple Leafs 3:2. Jednu ze dvou branek Floridy vstřelil Rostislav Olesz.

Michálek se vrátí již o víkendu Oněkolik týdnů dříve, než se původně počítalo, by se měl český obránce Zbyněk Michálek vrátit do sestavy Phoenixu. Čtyřiadvacetiletý bek si den před startem ligy zlomil prst na levé ruce a podle tehdejších informací jej měla čekat pauza čtyři až šest týdnů.

Výsledky: Boston - Tampa Bay 4:1 (20. a 57. Sturm, 4. Schaefer, 50. Stuart - 21. B. Richards). Philadelphia - New Jersey 4:0 (24. M. Richards, 29. Kapanen, 31. Dowd, 55. Lupul). Washington - New York Islanders 2:5 (42. Ovečkin, 47. FLEISCHMANN - 28., 55. a 59. Guerin, 16. Bergenheim (VAŠÍČEK), 50. Berard). Atlanta - New York Rangers 5:3 (5. Dupuis (HOLÍK), 7. Vjačeslav Kozlov, 31. White, 43. Little, 52. Marián Hossa - 50. Girardi (JÁGR), 55. Shanahan (JÁGR, ROZSÍVAL), 60. Gomez (ROZSÍVAL). Ottawa - Montreal 4:3 (1. Redden, 25. Foligno, 33. Heatley, 54. Spezza - 18. Latendresse (PLEKANEC), 35. Ryder, 53. Kovaljov (PLEKANEC). Calgary - Los Angeles 4:3 (27. a 37. Langkow, 20. Huselius, 32. Conroy - 4. Cammalleri, 11. Brown, 52. Kopitar). Toronto - Florida 3:2 (21. Blake, 27. McCabe, 60. Antropov (KUBINA, T. KABERLE) - 6. OLESZ, 11. Booth). Phoenix - Edmonton 2:4 (28. Mueller, 49. Zigomanis - 7. a 52. Torres (na obě HEMSKÝ), 35. Brodziak, 60. Horcoff). San Jose - Detroit 2:4 (4. Grier, 36. Cheechoo - 25. Kronvall, 30. Zetterberg, 48. Ellis, 51. Dacjuk).