Pondělí 9. prosince 2019svátek má Vratislav 5 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
9. prosince 2018 19:11, aktualizováno  20:01 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Babišova vláda měla teambuilding na Štiříně. Ministři mohli přespat

Zámek Štiřín | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zámek Štiřín | foto: Zámek Štiřín

KAMENICE (u Prahy) K neformální debatě o možných změnách zákonů i o dalších projektech se v neděli odpoledne sešli členové vlády ANO a ČSSD premiéra Andreje Babiše (ANO) na zámku Štiřín v Kamenici u Prahy. Probrat mohli také priority ve svých resortech na příští rok. Další běžné zasedání vlády se uskuteční ve středu.

Například k tématům ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD) patřila především dvoustranná rozvojová spolupráce s výhledem na další roky a program podpory českého kulturního dědictví v cizině. „Jedná se o nelegislativní záležitosti,“ napsal v neděli Petříček v sms zprávě ČTK.

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) uvedla, že na příští rok chystá balíčky na podporu rodin a podporu zaměstnanosti, některá opatření k důchodové reformě a k boji s chudobou a reformu dlouhodobé péče. „Zajímat mě budou také řešení v oblasti dostupného bydlení a exekucí, protože to jsou věci, jejichž dopady spadají do mého resortu,“ napsala v podvečer ČTK.

09.prosince 2018 v 19:17, příspěvek archivován: 09.prosince 2018 v 20:00

Zámek Štiřín a místnost, kde jsme se od 15 do 19 hodin dohadovali o jednotlivých resortech. I když to tabule na zdi zakazuje ☺️ Probrali jsme zatím hlavní resorty, Ministerstvo financí a Ministerstvo práce a sociálních věcí. Teď jdem pokračovat do pivovaru https://t.co/XVTYRt2gHN

Premiér Babiš později na Twitteru uvedl, že ve čtyřech hodinách před 19:00 účastníci jednání zatím probrali hlavní resorty, tedy ministerstvo financí a ministerstvo práce a sociálních věcí. Debata bude podle premiéra pokračovat i večer.

Konkrétní rozhodnutí se neočekávají

Někteří ministři označují setkání za vládní „teambuilding“. Žádná konkrétní rozhodnutí se však neočekávali. Třeba návrh plánu legislativních prací kabinetu na příští rok, o němž by ministři také měli mluvit, projedná vláda formálně příští týden.

Babiš dopředu avizoval, že na setkání bude na členy vlády apelovat, aby se účastnili pravidelných sněmovních interpelací. Jejich absence, byť omluvená, pravidelně vyvolává kritiku opozice. Neformálnost setkání členů vlády na Štiříně dokládá i skutečnost, že se na zámku mohli zdržet až do pondělí.

Štiřínský zámek, který slouží jako hotel a pro pořádání konferencí, spravuje ministerstvo zahraničí. Areál zahrnuje i park, rybníky a golfové hřiště.

ČTK
Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

Ranč Zorro pedofilního milionáře Jeffreyho Epsteina v poušti v Novém Mexiku,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Sexting | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...

Premium

Den, kdy přepadli Mekku. V roce 1979 se zrodil moderní islámský středověk

Členové saudských speciálních sil během zásahu ve Velké mešitě v Mekce. (1979) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před 40 lety se stalo „11. září“ islámu. Aby saúdský král mohl pobít ozbrojence okupující posvátnou mešitu v Mekce,...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!