9. prosince 2011 12:10 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Babišův vpád do politiky? Ve volbách může uspět, ukázal průzkum

Andrej Babiš, Agrofert  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Andrej Babiš, Agrofert | foto: Lidové noviny

PRAHA Boj proti korupci táhne a těží z toho především Andrej Babiš. Muži, který uplácení vyhlásil válku, věří třetina lidí a stále má prostor získat na svoji stranu další. Celkem 55 procent dotázaných i přes zkušenost s Věcmi veřejnými uvažuje, že by ve volbách dalo svůj hlas protikorupčním nováčkům.

Miliardář  a zakladatel  iniciativy ANO 2011 se chystá jít do voleb a  průzkum agentury Median pro MF DNES mu dává slušné šance. “Voliči jsou stále méně věrní hlavním stranám,“ vysvětluje další důvod miliardářova úspěchu Daniel Prokop z agentury Median.

ČTĚTE TAKÉ:


Důvěru Babišovi vyjádřilo 34 procent dotázaných, 38 odpovědělo, že neví. Podnikateli nedůvěřuje 24 procent lidí, vadí jim jeho údajné špatné renomé, někteří ho podezřívají, že svou novou aktivitou sleduje jen vlastní zájmy.

Strach z Babiše by měly mít především ODS a TOP 09, případně také lidovci a zelení. “Voliče levice může odrazovat fakt, že iniciativa vychází od druhého nejbohatšího člověka v zemi,“ podotkl Prokop. Babiše výsledky průzkumu příjemně překvapily a povzbudily. Kvůli důvěře lidí je proti němu prý vedena “štvanice“.

Ve prospěch podnikatele navíc hovoří fakt, že boduje u lidí rozhodnutých volit, podporu má navíc jistou u osobností jako Jana Krause nebo Michala Viewegha. Průzkum se uskutečnil ještě před tím, než se objevily detailní informace o údajné Babišově spolupráci s StB.

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz