31. prosince 2012 15:23, aktualizováno  17:37 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Balbínovci vylepili billboardy s Fischerem jako milicionářem

Balbínovci vyrobili plakát s Janem Fischerem jako členem Lidových milicí | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Balbínovci vyrobili plakát s Janem Fischerem jako členem Lidových milicí | foto: ČTK

Neparlamentní Balbínova poetická strana nechala vyrobit billboardy, na nichž je prezidentský kandidát Jan Fischer vyobrazen v uniformě komunistických Lidových milicí vedle nápisů "V KSČ byl, ale v Lidových milicí ne !?!" a "Věrni zůstaneme".

Balbínova poetická strana vyzvala Fischera, aby prezidentskou kandidaturu vzdal, sdělila ČTK. Podle mluvčí kanceláře Jana Fischera Jany Víškové ovšem není pravda, že by Jan Fischer žádal reklamní agenturu o odstranění kampaně, jak informovali Balbínovci. "Tyto informace z prohlášení Jana Fischera se týkají první, už odstraněné billboardové kampaně," upřesnila mluvčí. Podle Fischera totiž původní billlboardy porušovaly zákon a proto zažádal o jejich odstranění-

ČTĚTE TAKÉ:

Kritici Fischerovi dlouhodobě vyčítají, že před rokem 1989 byl členem komunistické strany. Balbínovci ho podezřívali i z toho, že byl v milicích. To Fischer odmítl. "V Lidových milicích jsem nikdy nebyl a nikdy bych do nich nevstoupil. Ostatně kdyby tomu tak bylo, nemohl bych být držitelem lustračního osvědčení a vykonávat funkce, které jsem v minulosti vykonával. Takže zneužít moji fotografii v kontextu s takovouto informací považuji za velmi nefér a neetické," uvedl Fischer.

Balbínova poetická strana míní, že odstraněním billboardů Fischer dokázal, že s ním i jeho "kmotry" přichází i myšlení Lidových milicí. Fischer podotkl, že pracovníci jeho týmu si nechali udělat právní posouzení billboardů a upozornili reklamní agenturu na to, že billboardy porušují hned několik zákonů.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz