Balej poslal Třinec do play off

ZÁPAS KOLA

VÍTKOVICE Gól ze 64. minuty, který ve Vítkovicích vstřelil třinecký útočník Jozef Balej, rozluštil poslední tajenku základní části hokejové extraligy. Právě Třinec si díky vítězství 1:0 zahraje předkolo play off. Českým Budějovicím tak nakonec nestačilo ani vítězství 4:3 nad Libercem.

Vítkovice-Třinec 0:1p

Třinci vyšel riskantní krok. Vedení klubu totiž po pěti porážkách jen dva dny před utkáním odvolalo trenéra Antonína Stavjaňu a vedení týmu v klíčovém utkání sezony svěřilo sportovnímu řediteli Pavlu Markovi.

Ten sice v sestavě udělal jen drobné korektury, ale Třinci dokázal vrátit zápal pro hru. Zápas tak nepostrádal náboj, i když šancí bylo poskrovnu. Třinec si nemohl dovolit hazard úplné ofenzivy, příležitosti se proto rodily hlavně při nerovnovážném poměru sil.

Byla to spíše urputná bitva než pohledný hokej. Třinečtí vypadali v úvodu druhé části svižněji, ale aktivní Moravec po ráně z mezikruží nechal vyniknout opět jen domácího gólmana Štěpánka. Gól, který by dal Ocelářům klid, stále nepřicházel. V klíčových momentech Třinci pomohlo i štěstí, Kvapilova rána totiž ve 39. minutě zazvonila o tyčku. Bezgólové drama nerozřešila ani vítkovická přesilovka pět na tři, při níž Vojtek znovu vychytal neúnavného Kvapila.

„Prohráli jsme si zápas tím, že jsme nedali přesilovky,“ rozčiloval se kouč Vítkovic Alois Hadamczik.

Závěrečný tlak hostům úplně pokazila vyloučení, Gureň a Sekeráš poslali na poslední tři a půl minuty řádné doby svůj tým do čtyř. Třinec pro postup musel dát gól. V prodloužení jeho nejzkušenější hráči prakticky neslezli z ledu, ale hosté nevyužili ani dvouminutovou přesilu.

Zlatý gól dal však 75 sekund před koncem nastaveného času Balej, který vyjel zpoza branky a jehož přihrávku či střelu si do vlastní branky smolně nohou srazil Barinka. „Každý má rád takové zápasy. Bylo to napínavé, hrálo se nahoru dolů,“ smál se šťastný střelec.

Branka: 64. Balej. Rozhodčí: Fraňo, Minář - Charvát, J. Svoboda. Vyloučení: 8:11. Bez využití. Diváci: 5126. Třetiny: 0:0, 0:0, 0:0 - 0:1.