Pátek 12. srpna 2022, svátek má Klára
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

„Banální“ případ policii zaměstnává už 18 dní

Česko

BŘECLAV Útočníci jsou známí a přiznali se. Svědci i poškozený jsou vyslechnuti. Banální případ, který by policejním vyšetřovatelům neměl zabrat více než několik dní.

Tuto policejní praxi ale popírá případ útoku na předsedu ODS Mirka Topolánka. Čtyři mladí muži se na policii k ataku na hustopečském koupališti doznali. Policie všechny vyslechla, nikdo však není obviněn. Existují snad tlaky, aby se rozuzlení případu posunulo až na dobu po volbách?

Břeclavská kriminální policie jakékoli politické tlaky v tomto případu vylučuje. „To je nesmysl. Prostě ještě nejsou udělány všechny úkony, které k osvětlení věci potřebujeme,“ řekl LN zástupce šéfa tamní kriminálky Bohumil Gal bez dalších podrobností. Výsledky je podle něj možné čekat v řádech několika týdnů.

Okresní státní zástupkyně Anežka Forstová byla o něco sdílnější. „Ono je to jasné, je to doznané, ale jsou tam rozpory, které je nutné vysvětlit. Něco jiného uváděli ti útočníci, něco jiného další lidé. Je nutné ověřit, zda tam byl ten kámen, nebo nebyl kámen, zda šlo skutečně o vajíčka, nebo ne,“ uvedla Forstová, jejíž úřad na vyšetřování útoku na Topolánka dohlíží.

Policie podle ní v současné chvíli vyhodnocuje řadu podkladů, různých záznamů, které byly pořízeny přímo na místě.

„Jde o videozáznamy, fotografie a podobně, které zkoumají odborníci. Je jich mnoho, nemohu říci přesně kolik. Ty záznamy jsou ale pracné pro technické provedení důkazů, které se nyní dělá na specializovaném pracovišti,“ doplnila žalobkyně. Policejní vyšetřování se podle Forstové v současné chvíli nedá zastavit. „I v případě, že by Topolánek stáhl trestní oznámení, policie i zastupitelství v té věci musí dále konat. Jakmile to policie jednou zaevidovala, podle trestního řádu to nelze stáhnout,“ doplnila Forstová.

Doplnila, že vyšetřování případu vedle okresního sleduje i krajské státní zastupitelství v Brně.

„Od něj jsme dostali nařízení, že chtějí dostat souhrnnou zprávu o stavu vyšetřované věci do 20. září. Myslím, že příští týden bychom měli již znát i nějaké výsledky ohledně technického zkoumání důkazů,“ řekla Forstová.

Autor:

Neklidné nohy či noční děs. Poruchy spánku předcházejí nemocem, říká neurolog

Premium Říká se, že dobrý spánek je sladší než med. Což naznačuje jeho hlavní funkci: nechat tělo odpočinout. A působí i coby...

Oktagon bez Rusů, zájem o ostrovy i kdo s kým o titul. Co chystá Novotný

Premium Letní turnaj na pražské Štvanici zaujal i uznávané zámořské experty, kteří se jinak výhradně věnují nejlepší soutěži...

Dnes se bavím líp i bez drog a alkoholu, říká terapeut a bývalý narkoman

Premium Jeho příběh je drsný, ale má happy end. Čtrnáctileté balancování na hraně s pervitinem, závislost, lži, prostitutky,...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!