Baník Ostrava 2:1 Tescoma Zlín

Baník Ostrava svou jarní premiéru na domácí půdě zvládl, ale při výhře 2:1 nad Zlínem měl i štěstí. Domácí udeřili hned ve čtvrté minutě: Otepka nacentroval míč do vápna a Bystroň ho po skrumáži levačkou poslal přesně k tyči. Baník byl do stavu 2:0 lepší, po druhém gólu Svěrkoše však přepustil iniciativu soupeři a ten v závěru málem vyrovnal. Zbožínek ale jedinečnou šanci zahodil. Zlín tak dál čeká na první jarní body.

Branky: 4. Bystroň, 57. Svěrkoš - 61. Malár. Rozhodčí: Příhoda - Košec, Tacina. ŽK: Čoupek, Ricka - Penner, Zbožínek. Diváci: 8624. Poločas: 1:0

Ostrava: Vašek - Řezník, Neuwirth, Bystroň, Čoupek - Otepka (90. Vrťo), Ricka, Marek, Mičola (71. Ficek) - Svěrkoš (84. Zeher), Magera.

Zlín: Baránek - Zúbek, Kroča, Zbožínek, Penner - Kraus (68. Baranyai), Vyskočil, Vrtělka (78. Pazdera), Pacanda (61. Musil), Malár - Žůrek.

TRENÉŘI PO UTKÁNÍ

Karel Večeřa (Ostrava): „I když se nám ve druhém poločase v pasáži po gólu na 2:1 nedařilo, tak kluci chtěli a prokázali velkou vůli a bojovnost.“

Pavel Hoftych (Zlín): „Myslím, že v druhém poločase jsme byli lepším mužstvem. Škoda šance Zbožínka, který bohužel nedal tutovku na 2:2.“