Čtvrtek 18. srpna 2022, svátek má Helena
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

Desítky Čechů uvázly v Barceloně, na odlet si musí počkat několik dní

Letadlo společnosti Eurowings foto: Jiří Meixner, iDNES.cz

Zhruba třicet Čechů nyní čeká v Barceloně na let zpět do České republiky. O zrušeném letu Eurowings se dozvěděli v pátek večer, na letišti jim však oznámili, že se nového dočkají až příští týden. Společnost oznámila, že za zpožděním stojí stávka dispečerů. Situaci někteří cestující popsali pro server TN.cz.
  22:15

„Letadlo, které mělo letět z Prahy, vůbec v Barceloně nepřistálo. Podle informací prý z Prahy nevzlétlo kvůli technickým problémům,“ popsal cestující Lukáš Sýs pro TN.cz. Odlétat měl v pátek v 19:15.

S ostatními se přesunul do zajištěného hotelu. „Ráno nám dali snídani a řekli, že za půl hodiny máme být venku, že přijede autobus. Čekali jsme dvě hodiny venku na sluníčku, do hotelu nás zpátky nepustili. Ani děti nebo důchodce,“ uvedl.

Eurowings na svých stránkách již před víkendem varovaly, že může ke zpoždění docházet kvůli plánované stávce dispečerů ve francouzském městě Marseille. Stávka je plánovaná do neděle.

Většina letů společnosti prochází právě sektorem, který řídí dispečeři v Marseille. Mezi těmito lety je například i španělská destinace Palma de Mallorca.

„V důsledku toho je společnost Eurowings nucena přesměrovat lety. Vzhledem k tomu, že vzdušný prostor bude zejména o nadcházejícím víkendu velmi zaplněn, lze očekávat velké narušení provozu,“ uvádí společnost.

Cestujícím doporučuje, aby si pro cestování „vynahradili dostatek času a zkontrolovali si stav svého letu“.

Aerolinky již dříve varovaly před úzkými hrdly v přepravě, se kterými se potýkají evropská letiště. Jen Eurowings zrušily několik stovek červencových letů. Dopravce na svém webu nicméně uvedl, že pasažéry bude o zrušených spojích ihned informovat a nabídne jejich přebookování, pokud to bude možné.

Koordinace cestujících je však poněkud zmatená. Na letišti jim nikdo nedokáže poradit. „Odvezli nás na letiště a řekli, ať jdeme k přepážce 52, že se o nás postarají. Tak jsme tam šli a tam nám řekli, že o nás vůbec nic neví. Zkoušeli se dovolat na Eurowings, tam to nikdo nebere. Neví, jak nám pomoci, a prý máme čekat. Cestovky od nás daly také ruce pryč, protože už skončila doba zájezdu,“ řekl Sýs TN.cz.

Na svém Facebooku v sobotu navečer napsal, že se situace nakonec vyřešila. V pondělí ho čeká let přes Brusel, kde bude čekat na letadlo do Prahy.

Cestující se nicméně spojili s velvyslanectvím i s ministerstvem zahraničí. „Českým občanům v tomto případě doporučujeme zvolit alternativní let zpět do ČR a následně škodu vymáhat u letecké společnosti,“ poradila na dotaz TN.cz mluvčí úřadu Lenka Do.

20. června 2022

Autor:

Porucha imunity je první známka, že je v našem životě něco špatně, říká lékařka

Premium Lidí s poruchami imunity přibývá. Příčinou je často špatný životní styl, což vede k vážným nemocem, třeba k rakovině....

Bude hůř. Považuji za férové sdělit to divákům předem, přiznal šéf ČT

Premium Inflace, energie, válka na Ukrajině a k tomu nízké koncesionářské poplatky. Současná situace postihla i Českou...

První díl rozhovoru s Shopaholicadel: Práci neseženu, každý den můžu umřít!

Premium Rozhovorům se dlouho úspěšně vyhýbala, nyní ale udělala výjimku a Expresu poskytla exkluzivní sondu do své duše....

Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 7. soutěžním týdnu?
Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 7. soutěžním týdnu?

Léto venku s eMiminem je tady! Každý týden budeme soutěžit o fantastické ceny v celkové hodnotě 298.000 Kč. Sdílejte své letní zážitky, hodnoťte...

Mohlo by vás zajímat