Čtvrtek 2. května 2024, svátek má Zikmund

Barcelona rozstřílela Panathinaikos

PRAHA Obhájce titulu na startu nové sezony fotbalové Ligy mistrů ztratil dva body: Inter Milán na hřišti nizozemského Twente Enschede uhrál jen remízu 2:2. Body ztratil v prvním hracím dnu milionářské soutěže i další favorit Manchester United, který před domácím publikem nedokázal vstřelit ani gól Glasgow Rangers a bezbranková remíza mu zkomplikovala postupové plány. Kodaň, za niž odehrál celý zápas proti Kazani Zdeněk Pospěch, vstřelila vítězný gól tři minuty před koncem po jediné ráně mezi tyče.

Zato Barcelona jen chvíli budila dojem, že jí na startu sezony ujel vlak. Po ligové porážce s Herculesem prohrával katalánský velkoklub doma na Nou Campu i s Panathinaikosem Atény, ale pak se předvedly jeho ofenzivní hvězdy: Messi vstřelil ještě před poločasem dva góly, třetí přidal Villa a favorit měl klid. Messi mohl po přestávce přidat další gól, ale neproměnil penaltu, španělský klub přesto nakonec vyhrál suverénně 5:1.

Přesvědčivě začala i Valencie, jež vyhrála vysoko 4:0 na hřišti tureckého Bursasporu. Domácí dostali při své premiéře mezi evropskou elitou pořádnou lekci: čtyři střely mezi tyče skončily v síti a ukázaly, v čem tkví síla Španělů.