Úterý 30. dubna 2024, svátek má Blahoslav

Baroš pomohl vyřadit favorita

FOTBAL V ZAHRANIČÍ

LONDÝN O velké překvapení se na stadionu Old Trafford postarali fotbalisté Portsmouthu, kteří vyřadili z Anglického poháru Manchester United. Rozhodla o tom jediná branka zápasu a lví podíl na ní měl střídající český reprezentant Milan Baroš, kterého v 76. minutě fauloval v pokutovém území brankář Tomasz Kuszczak.

Domácí gólman byl následně vyloučen, takže v brance pobyl pouze 31 minut, jelikož do zápasu naskočil až v poločase jako náhradník za zraněného Edwina van der Sara. Do brankářského dresu se musel obléknout stoper Rio Ferdinand, ale hostující Muntari penaltu proměnil precizní střelou k tyči, takže ani vystihnutý směr střely Ferdinandovi nepomohl.

Také druholigový fotbalový tým Barnsley nezastavil své senzační tažení Anglickým pohárem ani ve čtvrtfinále. Poté, co tým ohrožený sestupem do třetí ligy vyřadil Liverpool, postaral se ještě o větší šok postupem do semifinále přes obhájce trofeje Chelsea.

Londýnský tým na hřišti nebezpečného outsidera prohrál 0:1. Jedinou branku utkání vstřelil v 66. minutě Nigerijec Kayode Odejayi, jenž po centru Martina Devaneyho překonal hlavičkou Carla Cudiniho.

Italský gólman chytal místo Petra Čecha, jenž se zranil na tréninku před středečním utkáním Ligy mistrů. Tým Barnsley se dostal do semifinále nejstarší fotbalové soutěže naposledy v roce 1912. Tehdy předchůdci dnešních hrdinů postoupili až do finále a získali jediný FA Cup v klubové historii.

ŘÍM Český reprezentant Zdeněk Grygera pomohl svým premiérovým gólem Juventusu k vítězství v Janově. Turínský klub vyhrál 2:0 a pojistil si třetí místo v tabulce. Grygerova chvíle přišla ve 25. minutě, kdy střelou z levé strany dokončil Salihamidžičovu akci. Sedm minut nato zvýšil David Trezeguet svým 16. gólem v sezoně a Juventus i bez distancovaného Pavla Nedvěda dovedl zápas k vítězství. BERLÍN Fotbalisté Stuttgartu přestříleli ve 23. kole německé ligy na svém hřišti 6:3 Brémy, což pomohlo Bayernu Mnichov ke zvýšení náskoku v čele tabulky na sedm bodů. Jasnou výhru si připsali i hráči Wolfsburgu. Na domácím hřišti přehráli Chotěbuz 3:0. V obraně Wolfsburgu nenastoupil český stoper Jan Šimůnek, v dresu hostů se v průběhu druhého poločasu dostal do hry český útočník Michal Papadopulos. Český souboj byl k vidění v utkání Frankfurtu s Bochumí, kde proti sobě nastoupili Martin Fenin a brankář Jan Laštůvka. Utkání skončilo remízou 1:1.

***

FOTBALOVÝ SERVIS

Anglie Čtvrtfinále Anglického poháru: Manchester United - Portsmouth 0:1, Barnsley (II) -Chelsea 1:0, Middlesbrough - Cardiff (II) 0:2, Bristol (III) - West Bronwich Albion (II) 1:5. 29. kolo: Reading - Manchester City 2:0 (62. Long, 87. Kitson), Liverpool - Newcastle 3:0 (43. Pennant, 45. Torres, 54. Gerrard), Blackburn - Fulham 1:1 (59. Pedersen - 89. Bullard), Sunderland - Everton 0:1 (55. Johnson), Tottenham - West Ham United 4:0 (8. a 11. Berbatov, 85. Gilberto, 90. Bent), Wigan - Arsenal 0:0. Čelo tabulky: 1. Arsenal 66, 2. Manchester U. 64, 3. Chelsea 58, 4. Liverpool 56, 5. Everton 56.

Itálie 27. kolo: Inter Milán - Reggina 2:0 (14. Ibrahimovic z pen., 34. Burdisso), Palermo -Udine 1:1 (32. Simplicio - 64. Felipe), FC Turín - Bergamo 1:0 (36. Barone), Catania -Cagliari 2:1 (44. Sylvestri, 48. vlastní Canini - 21. Conti), Siena - Fiorentina 1:0 (80. Maccarone), Parma - Sampdoria Janov 1:2 (67. Budan - 12. Maggio, 57. Bonazzolli), Lazio Řím - Livorno 2:0 (15. Rocchi, 25. Panděv), Empoli - AC Milán 1:3 (23. Busce - 19. Pato, 86. Ambrosini, 89. Kaká), Neapol - AS Řím 0:2 (2. Perrotta, 49. Totti z pen.), FC Janov - Juventus Turín 0:2 (25. GRYGERA, 32. Trezeguet). Čelo tabulky: 1. Inter 64, 2. AS Řím 58, 3. Juventus 51, 4. Fiorentina 47, 5. AC Milán 46.

Německo 23. kolo: Bielefeld - Schalke 0:2 (24. Varela, 74. Halil Altintop), Stuttgart - Brémy 6:3 (20., 43. a 65. Gomez, 66. a 87. Cacau, 85. vlastní Mertesacker - 9. Hugo Almeida, 60. Boenisch, 77. Rosenberg), Duisburg -Rostock 1:1 (8. Grlič - 20. Agali), Wolfsburg - Chotěbuz 3:0 (19. a 76. Marcelinho, 18. Gentner), Bayern Mnichov - Karlsruhe 2:0 (41. Toni, 64. Ribéry), Frankfurt - Bochum 1:1 (49. Toski - 67. Azaouagh), Dortmund -Hertha Berlín 1:1 (45. Kehl - 50. Pantelič), Leverkusen - Hannover 2:0 (30. Gekas, 39. Barnetta), Norimberk - Hamburk 0:0.

Španělsko 27. kolo: Real Madrid - Esp. Barcelona 2:1, Zaragoza - At. Madrid 2:1, FC Sevilla - Levante 2:1, Bilbao - Valladolid 2:0, Mallorca -Huelva 7:1, Pamplona - Almería 2:1, Santander - Bet. Sevilla 3:0, Murcía - Getafe 0:3, Valencia - La Coruňa 2:2, Barcelona - Villarreal 1:2.

Francie 28. kolo: Auxerre - Lens 0:0, Caen - Lorient 0:0, Nancy - Monako 2:0, Nice - Le Mans 0:0, Rennes - Paris St. Germain 2:0, Štrasburk -Mety 2:3, Toulouse - Sochaux 1:2, Valenciennes - Lille 0:0, Marseille - St. Etienne 2:0, Lyon - Bordeaux 4:2.

Druhá liga 16. kolo: Sokolov - Slovácko 3:2, Třinec -Ústí n. Labem 2:1, Bohemians Praha - Hlučín 3:1, Sparta Krč - Hradec Králové 0:0, Fulnek - Příbram 1:0, Olomouc - Jihlava 1:0, Opava -Dukla Praha 0:2, Čáslav - Vítkovice 0:1. Čelo tabulky: 1. Slovácko 31, 2. Opava 30, 3. Bohemians 30, 4. Příbram 29, 5. Hradec Králové