Čtvrtek 9. května 2024, svátek má Ctibor

Baroš se blýskl hattrickem

Fotbalový brankář Chelsea Petr Čech přišel při porážce s Arsenalem po 499 minutách o neprůstřelnost

FOTBAL V ZAHRANIČÍ

ISTANBUL Šest zápasů čekal na gól, ale trpělivost se mu vyplatila. Fotbalový útočník Milan Baroš včera v dresu Galatasaraye Istanbul znovu zářil a do sítě předposlední Hacettepe se trefil hned třikrát!

Právě Barošův hattrick rozhodl, Galatasaray totiž nakonec vyhrál 3:1. Proti outsiderovi přitom nezačal dobře, a hosté se dokonce ujali vedení. Jenže pak ve 36. minutě přišlo Hacettepe o vyloučeného hráče. Galatasaray se dostal do velkého tlaku, z kterého vyplynula vyrovnávací branka Baroše těsně před odchodem do šaten. Po změně stran pak Baroš proměnil pokutový kop a hattrick uzavřel v 72. minutě.

Baroš má na svém kontě osm ligových branek a dostal se na druhé místo tabulky střelců o dva góly za vedoucího Mehmeta Yildize ze Sivassporu. LONDÝN Fotbalisté Arsenalu ukončili po 589 minutách neprůstřelnost Chelsea a připravili jí druhou porážku v anglické Premier League, když díky dvěma gólům Robina van Persieho vyhráli 2:1. Udrželi se tak v kontaktu s čelem tabulky anglické ligy, naopak Chelsea může přijít o první místo, pokud Liverpool získá v dnešní dohrávce s West Hamem alespoň bod.

Obrana Chelsea tak inkasovala poprvé od porážky s Liverpoolem a brankář Petr Čech, který v 13. kole absentoval, lovil míč ze sítě poprvé po 499 minutách.

Bitvu o Manchester vyhráli fotbalisté United. V městském derby totiž zvítězili nad Manchesterem City, když dokázali udržet vedení 1:0 i bez vyloučeného Cristiana Ronalda. Ten dostal červenou kartu po druhé žluté za hru rukou v 68. minutě. Hráči City si pak vytvořili tlak, ale odpověď na Rooneyho gól z prvního poločasu již nenašli.

MADRID Fotbalisté Barcelony využili zaváhání Realu Madrid a díky sobotní výhře na hřišti Sevilly 3:0 vedou španělskou ligu o čtyři body. Domácí se mohli v případě tříbodového zisku vyhoupnout na druhé místo, svěřenci trenéra Josepa Guardioly však prokázali svou útočnou sílu. Na druhé místo se nakonec po vítězství 2:1 na hřišti Huelvy posunul Villarreal. Před Real Madrid se dostala také Valencia, která i v oslabení porazila Betis Sevilla 3:2.

Fotbalistům Realu připravil těžké chvilky uruguayský záložník Getafe Albín, který se podílel na všech třech gólech při vítězství 3:1 svého týmu. Real se v druhé půli zmohl jen na Saviolovo snížení. Pozice trenéra Bernda Schustera je tak po třetí ligové prohře „Bílého baletu“ opět v ohrožení.

ŘÍM Fotbalisté Juventusu Turín na svém stadionu deklasovali v italské lize Regginu 4:0. Hráči „Staré dámy“ od začátku nedali soupeři šanci a už v prvním poločase si vytvořili zásluhou Camoranesiho a Amauriho dvoubrankový náskok. V druhé půli pak svůj gólový účet zdvojnásobili, když se trefili Chiellini a z penalty Del Piero.

Čeští fotbalisté Pavel Nedvěd a Zdeněk Grygera odehráli celý zápas, Nedvěd navíc přihrál Camoranesimu na úvodní branku.

Jak předejít syndromu náhlého úmrtí kojence?

Syndrom náhlého úmrtí kojence (SIDS – sudden infant death syndrome) je doslova noční můrou všech rodičů. V současné době lze tomuto zbytečnému...