Baroš začal skvěle jako v Liverpoolu

Před měsícem procitl ze střeleckého útlumu v reprezentaci, totéž se podařilo Milanu Barošovi také v dresu Galatasaraye Istanbul. Dvěma góly přispěl k vítězství svého nového klubu 4:3 v Poháru UEFA nad švýcarskou Bellinzonou.

PRAHA Kdo zapátral po Barošově čtvrteční jízdě ve statistikách, brzy zjistil, že tak povedený začátek angažmá nezažil útočník z valašských Vigantic od svého příchodu do Liverpoolu. Na podzim 2002 tehdy vyběhl na trávník v anglické lize poprvé od úvodní minuty a v zápase proti fotbalistům Boltonu a trefil se také dvakrát.

Tři týdny po přestupu do Turecka se dávný scénář opakoval. Baroš dostal poprvé od trenéra Michaela Skibbeho příležitost v základní sestavě. A opět z toho byly dva góly. „Hráči odvedli výbornou práci a přispěli k tomu, že se o tom našem zápase dnes bude mluvit nejvíc ze všech,“ pochválil Skibbe celý tým po divoké sedmibrankové přestřelce v Basileji.

V hodnocení světových agentur byl Baroš jmenován jako nejnebezpečnější hráč vítězů. Kromě toho si fanoušci všimli, že český útočník úspěšně oživil spolupráci se záložníkem Harrym Kewellem. Oba spolu zažili v Liverpoolu spanilou jízdu, která skončila před třemi lety triumfem v Lize mistrů. Velké věci od nich budou fanoušci čekat i nyní v Istanbulu, kde se v roce 2005 odehrálo památné finále.

Nadšení z Barošova výkonu dal najevo i hráčův agent Pavel Paska. „Na takový večer jsme čekali víc než dva roky. V Milanovi je obrovský potenciál, o němž nelze pochybovat, lze mu jen věřit. A dávat mu šanci. Nikdy jsem tomu potenciálu nepřestal věřit, i když všichni kolem pochybovali,“ prohlásil Paska na internetových stránkách své agentury.

Zatímco českým klubům se střelecky nedařilo, v Poháru UEFA gólově zářili kromě Baroše ještě další dva čeští reprezentanti. Cenný byl především gól Marka Jankulovského, kterým nasměroval AC Milán k výhře nad FC Curych. Trápící se italský gigant si spravil náladu po dvou porážkách v domácí soutěži. Jako dobrý tah se pro FC Kodaň ukázalo i nasazení Libora Sionka. Na hřiště FK Moskva se dostal na posledních dvacet minut a v páté minutě nastavení zvrátil vyrovnaný zápas druhou brankou ve prospěch dánského týmu.

Svatý grál na suchou kůží na nohou. Přečtěte si, co vám pomůže!

30 uživatelů eMimina mělo možnost otestovat krém na nohy od Manufaktury z kolekce Louka. Pomohl vám na suchou a hrubou pokožku chodidel? Přečtěte...