Pátek 14. srpna 2020svátek má Alan 28 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Barták šokuje: Milenky a bordely jsou u vyšší třídy běžné

Jaroslav Barták | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jaroslav Barták |

PRAHA Vlivný pražský lékař a prezident polikliniky Modřany Jaroslav Barták se snaží vyvrátit obvinění, že by týral a sexuálně obtěžoval svou asistentku Lucii. V rozhovoru pro server Lidovky.cz tvrdí, že je věřící člověk, pro kterého však není placená milenka ani návštěva nevěstince nic nemorálního.

Uvedl jste, že za celou kauzou stojí tajné služby. Proč si myslíte, že se vás snaží zdiskreditovat?
Za vším stojí právník Choděra, kterého jsme vyloučili z našeho Lvího klubu v roce 2003 pro morální poklesky. Například napadl amerického velvyslance, kritizoval předsedu senátu pana Pitharta. Další je generál Šándor, který tvrdí, že mě v roce 2009, když jsme rozdělili náš klub na dva, vyloučil. Klub jsme založili v září a na konci září, v den, kdy jsme byli s manželkou přijati k soukromé audienci u papeže, tak jsme dostali z Ameriky 'charter listinu'. Takže jistě pochopíte, že nás nemohl vyloučit v říjnu z jiné organizace, když jsme si založili vlastní.

ČTĚTE TAKÉ:

A proto vás chtějí zničit?
Od té doby nás oba pánové napadají, mediálně i skrytě a dozvěděli jsme se, že jakýsi agent pana Šándora, jakýsi pan Kratěna, navštívil manželku a chtěl detaily našeho programu na Filipínách. A tento člověk přijel na Filipíny, kde mě fyzicky napadl před velvyslancem, je o tom záznam na policii.

S asistentkami jste měl vždycky smlouvu, kde bylo jasně definované, co budete po dívce chtít, respektive, že vám budou poskytovat sexuální služby?
Z praktického důvodu, abych nenarazil na nějakou volavku, jako byla slečna Lucie, tak jsem si to pojistil tím, že kromě klasické pracovní smlouvy jsme ještě měli druhou smlouvu. Se slečnou Lucií mám mailovou korespondenci, kde ona vyjednávala, co bude dělat, co nebude dělat, přesně kolikrát týdně... To byla smlouva placené společnice, kde ona dostala plat 32 000 Kč čistého za to, že bude dávat služby dvakrát týdně šéfovi a z té e-mailové korespondence je jasné, že se bavíme o službách sexuálního charakteru. Ty e-maily mám pořád k dispozici.

Co na celou aféru říká vaše manželka? Jak to bere?
Moje manželka je velice tolerantní. Stejně jako Livie Klausová snášela avantýry svého manžela s nadhledem a vznešeností a stejně jako Dana Medřická, která se také nešířila o záletech svého manžela Miloše Kopeckého (Dana Medřická nikdy nebyla manželkou Miloše Kopeckého, pozn. red.). Takže naše stanovisko je takové, že je to naše záležitost, která je pro nás uzavřená a manželka je spokojená s tím, že jsem nevinný a nebyl jsem z ničeho obviněn.

Je pravda, že jste své asistentce na Filipínách zabavil pas?
S tím pasem si nahrála scénku, to je naprosto zjevné, že je to nahrané. Ona měla pasy vždy v trezoru, kód znala jen ona. Stejně jako to oblečení: Lucie tvrdí, že oblečení si koupila sama, to není pravda. Koupil jsem jí kožené kozačky, kabelku Louis Vuitton a také perlový náhrdelník. Proč bych to platit obyčejné asistentce, která neumí ani slovo anglicky?

ČTĚTE VÍCE:

Tvrdil jste že jste Lucii velvyslanci "půjčil". Co si pod tím máme představit?
Pana velvyslance na Filipínách opustila za velmi dramatických okolností milenka, tak jsme jeli všichni společně do erotického klubu, tam nás vzal pan velvyslanec. S Lucií se objímal, tančil, tak jsem začal trochu žárlit. Byla to moje placená společnice! Přece jí neplatím, aby spala s někým jiným. Zjistil jsem, že si domluvili rande.

Slečna Lucie není jediná asistentka, která si na vás stěžovala...
Já jsem s nikým žádné problémy neměl, to všechno si Lucie vymyslela, to byla pohodová, klidná cesta. Žádné problémy nebyly, máme spoustu fotek.

Můžete mi říct, kolik žen pro vás jako 'osobní asistentky – prostitutky' pracovalo?
Já bych to takhle nespojoval. Řekl bych, že každá osobní asistentka je vzdáleně prostitutka. Dvě byly ale jen prostitutky, přímo z erotických salónu. Jedna byla – to o sobě říkala sama – 'tunel Blanka', z důvodu, že její orgány byly tak široké. Ta dostala plat 25 tisíc a pracovala pro mě dvakrát týdně "horizontálně".

Uvědomujete si, že tahle vaše vyjádření jsou pro většinu lidí neuvěřitelně šokující?
Já vám nerozumím. Ve vyšší třídě je z 50 - 60 % běžné, že majitelé velkých podniků, ředitelé, předsedové představenstva mají asistentky, které jsou zároveň jejich milenky. To není nic nemorálního.

Vy máte spoustu fotografií s vysokými církevními hodnostáři, jste věřící?
Samozřejmě, jsem velice věřící. Ale ono je to jinak než si lidé myslí. Nedělá nám třeba žádný problém zajít do bordelu. Když jsme byli za kardinálem na filipínském ostrově Badian, tak jsme hned jeli do bordelu. Do klubu, kde jsou mladé studentky, které chtějí unavené podnikatele obveselit. Já tam rozhodně nebyl naposledy.

Biolog Komárek: Jsme účastníky největšího sociologického experimentu všech dob

Biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří románů Stanislav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Měsíce trvající pandemie nám převrátila životy naruby. Známý biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří...

Brzy dospěju do bodu, kdy si účet na Facebooku zruším, říká Lucie Výborná

Lucie Výborná | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Je to hra. Hra, která by měla být přínosná, užitečná, inspirativní,“ říká o své práci moderátorka Českého rozhlasu...

Proč koronavirus už téměř nezabíjí. Vytratí se, nebo se vrátí ještě silnější?

Zdravotník odebírá vzorky pro testování na covid-19 v indické Kalkatě. (23.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Koronavirus je záhadný. Nečitelný. I když ho zkoumají ti nejchytřejší lidé, pořád o něm víme málo. Chová se jinak. Je...

Komerční prostor 90m2 v centru města, Masarykovo nám., Brandýs n. L..
Komerční prostor 90m2 v centru města, Masarykovo nám., Brandýs n. L..

Masarykovo náměstí, Brandýs nad Labem-Stará Boleslav - Brandýs nad Labem, okres Praha-východ
15 000 Kč/měsíc