Basketbalistky jsou ve čtvrtfinále

VASTO České basketbalistky porazily na ME Litvu 75:67 a zajistily si postup do čtvrtfinále.

Česko - Litva 75:67

Češky vstoupily do zápasu koncentrovaněji, ale i soupeři se dařilo střelecky, takže body zpočátku přibývaly na obou stranách. „Nezačali jsme moc dobře, špatně jsme bránili a nechali soupeře střílet. Nehrajeme tak uvolněně jako v zápasech v základní skupině, příliš jsme si nechali vnutit herní styl soupeře, který proti nám neměl co ztratit,“ uvedl Bobrovský s tím, že český tým si po předchozí prohře od Německa velmi dobře uvědomoval důležitost utkání. „Hráčky věděly, o co šlo, protože výhra by už znamenala jistotu postupu. Možná i proto ten slabší začátek,“ dodal kouč. Také ve druhé části dostal český tým první koš, ale pak jeho zlepšená obrana vyvedla Litevky na chvíli z míry a sedmibodové manko Češky za tři minuty zlikvidovaly. Konec poločasu se pak obhájkyním nevydařil a Litevky vedly o deset bodů.

Pět úvodních bodů českého týmu po změně stran znamenalo další záblesk naděje na zvrat, ale euforie opět vydržela jen krátce. Závěrečné dějství otevřela Machová svou první trojkou a druhým košem v zápase. Litevky znervózněly a český tým už šanci nepustil. „Náš tým předvedl větší vůli po vítězství, všechny hráčky chtěly strašně moc zvítězit,“ doplnil.

Nejvíce bodů: Mokrošová a Vítečková po 13, Kulichová 10, Veselá 9, Machová 8 -Brazdeikiteová 13.

Výsledky osmifinále: Španělsko - Itálie 79:64, Srbsko - Rusko 67:65, Lotyšsko - Belgie 69:66.