Neděle 12. května 2024, svátek má Pankrác

Basketbalistky mají páté místo i šanci na Peking

CHIETI Vidina startu na OH v Pekingu není pro české basketbalistky ztracená, na mistrovství Evropy v Itálii jim k tomu pomohl úspěšný víkend. Nejprve v sobotu ve skupině o 5.-8. místo smetly Belgii 75:50 a ve včerejším důležitém duelu o pátou příčku Litvu 93:54. Díky těmto výhrám si zajistily účast v olympijské kvalifikaci na hry v Pekingu. „Oceňuji, že se hráčky po čtvrtfinálové prohře s Běloruskem zvedly natolik, že v obou zápasech odvedly velmi dobrý výkon,“ chválil tým trenér Jan Bobrovský.

Česko - Litva 93:54

Po deseti minutách už měly české basketbalistky náskok 28:12, který jim dodal herní pohodu. Naopak Litevky se z těžkého úderu nevzpamatovaly. Zaostávaly v doskakování, přesnosti střelby, ztrácely míče. Za druhou čtvrtinu vstřelily jen šest bodů. Zato z herního projevu českého týmu vyzařovala radost. Do přestávky už vzrostl náskok českého týmu na rozdíl jednatřiceti bodů a souboj připomínal spíše ligové utkání mistrovského Brna například se Strakonicemi.

„Už s Belgií se nám dařilo. Dneska jsme znovu makaly v obraně a vycházely nám jednoduché kombinace,“ těšilo kapitánku Evu Machovou, jež v důležitém úvodu za pět minut nastřílela 11 bodů.

Nejvíc bodů: Vítečková 16, Machová 14, Uhrová a Kulichová po 13 - Sulciuteová 10. Rozhodčí: Julienová (Fr.), Perez Niz (Šp.) a Kowalski (Pol.). Fauly: 16:17. Trestné hody: 11/9 - 13/8. Trojky: 12:4. Diváci: 800. Poločas: 49:18.

Další výsledky - semifinále: Rusko - Lotyšsko 67:36, Španělsko - Bělorusko 70:54. O 3. místo: Bělorusko - Lotyšsko 72:63. Finále: Rusko - Španělsko 74:68.