Pátek 3. května 2024, svátek má Alexej

Bauer: Experiment se nepovedl

PRAHA Dlouhých 21 měsíců nezajel Lukáš Bauer (31) horší výsledek. Vsobotu se na své nejoblíbenější a nejúspěšnější trati 15 kilometrů klasicky dotrápil v Davosu do cíle až na 19. místě, pouhých pět vteřin před dalším českým lyžařem Magálem. Co že se děje s hrdinou loňské sezony? Skomírá snad jeho forma? „Jsem v klidu,“ hlásil včera již ze své domoviny na Božím Daru. „Jen se trochu nepovedl experiment s vysokohorskou přípravou...

* LN Co se vám honilo hlavou v průběhu závodu v Davosu, když jste věděl, že se s nejlepšími měřit nebudete?

Byl jsem naštvanej. No, naštvanej... spíš smutnej, protože jsem byl zvyklej nejen loni, ale i v předchozích sezonách na trochu něco jiného. Závod jsem si v tom nepříjemném smyslu docela užil. Natrápil jsem se skutečně hodně.

* LN Přípravu na Davos jste zvolil zajímavě – čtyři dny jste sjezdoval na italském ledovci Schnalstal ve výšce 3500 metrů nad mořem. Asi tady je třeba hledat důvody 19. místa, že?

Se Schnalstalem jsme zopakovali loňský model; jen s tím rozdílem, že loni jsem po návratu závod SP v Rybinsku vypustil, zatímco letos jsem závodil v Davosu. Jednak proto, že se ve Švýcarsku jelo 15 km klasicky a navíc jsou obě střediska od sebe asi jen 130 kilometrů. Nezávodilo se mi ale dobře a lékař Martin Koldovský i trenér Míra Petrásek mi říkali, že se tenhle experiment s výškou letos holt nepovedl. Byla to ale dobrá zkušenost třeba i s výhledem k olympijské sezoně.

Pokračování na straně 20

Dokončení ze strany 24

* LN V závodě, který vyhrál premiérově ve Světovém závodě Švéd Olsson, dojel dosud vedoucí muž SP Nor Northug až 55. místě. Povídali jste si spolu...?

Ne, po závodech s ostatními výsledky většinou neřeším. Navíc, zatímco já mívám výkony celkem stabilní, Northug dost rozkolísané. Klidně může příští svěťák zase vyhrát.

* LN Nebylo lyžování na sjezdovkách poněkud riskantní?

Samozřejmě že určité riziko tam bylo, ale jsem profík a vím, že na sjezdovkách nemůžu jít do extrémů. Když už jsem trávil čas tak vysoko, tak jsem si řekl, že je lepší vozit se na sjezdovkách než tam jen nečinně sedět.