Středa 1. května 2024, Svátek práce

Bayern je zpátky na trůnu

Fotbalistům Manchesteru United stačí jedno vítězství k získání mistrovského titulu

FOTBAL V ZAHRANIČÍ

BERLÍN Po roční přestávce vládne německému fotbalu opět Bayern Mnichov. Bavorský velkoklub včerejší bezbrankovou remízou ve Wolfsburgu potvrdil svůj 21. německý titul. Tři kola před koncem má nedostižný desetibodový náskok před druhými Brémami. Na bundesligovém trůnu vystřídal Stuttgart.

Záložník Rudolf Skácel pomohl Herthě Berlín k výhře 3:1 nad Karlsruhe. Tři minuty před koncem dorazil pokus Brazilce Rafinhy a zaznamenal svou druhou branku v sezoně. Berlínský klub, jehož branku hájil Jaroslav Drobný, i díky Skácelovi přerušil sérii osmi zápasů bez vítězství.

LONDÝN Rázný krok k obhajobě titulu udělali fotbalisté Manchesteru United. Přestože hráli více než poločas v deseti bez vyloučeného Naniho, dokázali porazit West Ham 4:1. Dvěma góly k tomu přispěl nejlepší ligový střelec Cristiano Ronaldo.

Manchester má kolo před koncem soutěže v čele tabulky tříbodový náskok před druhou Chelsea, která v případě prohry v dnešní dohrávce s Newcastlem ztratí šanci na titul vzhledem k výrazně horšímu skóre.

Baroš na gól stále čeká

Ani ve svém čtrnáctém zápase v dresu Portsmouthu se český útočník Milan Baroš střelecky neprosadil. V Middlesbrough odehrál 67 minut, ale stejně jako jeho spoluhráči nevyzrál na pozornou domácí obranu. Middlesbrough naopak udeřilo dvakrát a vzalo Portsmouthu šanci na evropské poháry. Dařilo se Radku Černému, který udržel v duelu proti Readingu čisté konto a pomohl Tottenhamu k výhře 1:0.

O víkendu se rozhodlo i o dvou postupujících do Premier League. K West Bromwichi, v jehož útoku se vede Romanu Bednářovi, se připojilo i Stoke City. O další místo si ve čtyřčlenném play off zahrají Hull s Watfordem a Bristol s Crystal Palacem.

ŘÍM Boj o italský titul se před závěrečnými dvěma koly zamotal. AC Milán ve včerejším derby porazil 2:1 vedoucí Inter, ke kterému se na rozdíl tří bodů přiblížil AS Řím díky jasné výhře 3:0 nad Sampdorií Janov. AC Milán se dostal na čtvrtou pozici před Fiorentinu, která překvapivě prohrála v Cagliari a na místo zaručující účast v předkole Ligy mistrů ztrácí bod.

Třetí Juventus nenavázal na poslední dobré výkony a prohrál v Sieně 0:1. V jeho dresu hrál do 83. minuty záložník Pavel Nedvěd. Reprezentační obránce Zdeněk Grygera jen seděl na lavičce.

BRUSEL Útočník Stanislav Vlček nasměroval svou brankou Anderlecht Brusel k výhře 2:0 v přímém boji o druhou příčku v tabulce s Bruggami. Bývalý hráč Slavie se prosadil již v 16. minutě, když dorazil hlavičku Frutose.

Zaznamenal tak již pátou branku z patnácti startů od svého lednového příchodu do belgického mužstva. Anderlecht má kolo před koncem soutěže tříbodový náskok na třetí Bruggy a je blízko účasti v předkole Ligy mistrů. Celý zápas odehrál další český reprezentant Jan Polák a v brance chytal Daniel Zítka.