Úterý 28. května 2024, svátek má Vilém

Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

Bayern se Zenitem kvůli vlastní brance remizoval

MNICHOV/GLASGOW Fotbalisté Bayernu Mnichov nepotvrdili v prvním semifinálovém utkání Poháru UEFA roli favorita a pouze remizovali na domácím trávníku se Zenitem Petrohrad 1:1. Ani druhý duel neměl vítěze, protože Fiorentina po takticky vyspělém výkonu uhrála na půdě Glasgow Rangers bezbrankovou remízu. Hosté byli spokojenější, domácí se za celý zápas netrefili mezi tyče.

Zenit s Radkem Šírlem v sestavě naznačil, že ani semifinále nemusí být v Poháru UEFA jeho konečnou stanicí, a do odvety si vypracoval proti největšímu favoritovi soutěže nadějnou výchozí pozici. Český obránce bude ale za týden zápas v Rusku sledovat jen jako divák, protože dnes dostal třetí žlutou kartu.

Bayern sevřel soupeře od první minuty. Petrohradští se prakticky nedostali za polovinu hřiště a měli problémy s rozehrávkou. Tlak domácí korunovali už v 18. minutě. Ricksen si vyšlápl ve vápně na Zé Roberta a slovenský sudí Micheľ bez váhání ukázal na značku pokutového kopu. Penaltu poslal Ribéry do středu branky a Malafejev míč vyrazil, ale jen před francouzského reprezentanta, který napodruhé skóroval. Hosté zahrozili až v 52. minutě, ale střela Fajzulina mířila z dobré pozice vedle. Domácí tlak k dalším gólům nevedl a po hodině hry přišlo zčista jasna vyrovnání. Šírl uvolnil Fajzulina a jeho střílený centr poslal hlavičkou nešťastník Lúcio za záda vlastního brankáře Kahna. Přestože měl bavorský velkoklub nadále více ze hry, mohl po šanci Fajzulina v závěru i prohrát.

Výsledky: Bayern Mnichov - Zenit Petrohrad 1:1 (18. Ribéry - 60. vlastní Lúcio), Glasgow Rangers - FC Fiorentina 0:0.