Pátek 3. května 2024, svátek má Alexej

Bednáře v Anglii oslavovali jako hrdinu

Český fotbalový obránce Tomáš Ujfaluši musel s Atlétikem Madrid překousnout debakl 1:6 s Barcelonou

FOTBAL V ZAHRANIČÍ

LONDÝN Měl na svém kontě už dvě branky, ale obě z pokutových kopů. Český fotbalový útočník Roman Bednář včera vstřelil v anglické Premier League také první gól ze hry a právě jeho zásluhou West Bromwich Albion porazil Fulham 1:0. „Roman byl na začátku sezony zklamaný, že sedí na lavičce, ale teď si vedl skvěle,“ chválil hrdinu utkání kouč West Bromwiche Tony Mowbray.

Bednář se po hodině zápasu dostal ve skrumáži k odraženému míči a zblízka jej poslal do sítě. Aktivní český útočník mohl přidat v závěru i druhou branku, ale radost mu překazilo břevno. „Romanovi se zvedlo sebevědomí, je vidět, že si teď víc věří. Snad bude góly střílet dál,“ přeje si Mowbray.

Jeho tým si i díky Bednářovi mezi elitou zatím nevede špatně a už potřetí dokázal vyhrát.

Dařilo se i brankáři Petru Čechovi, který ve třetím utkání za sebou udržel čisté konto a fotbalisté Chelsea porazili Aston Villu 2:0. Čechův tým si díky výhře udržel vedení v tabulce.

Naopak Arsenal nevyužil možnosti jít alespoň na jeden den na první místo. Navíc měl blízko k tomu, aby v lize prohrál podruhé za sebou. V zápase se Sunderlandem se všechno důležité událo až v závěrečné desetiminutovce.

Nejdříve poslal domácí tým nečekaně do vedení střídající mladíček Leadbitter, který přesně trefil horní roh Almuniovy branky. V předposlední minutě nastaveného času ale zajistil „Kanonýrům“ remízu přesnou hlavičkou po rohovém kopu Fabregas.

MADRID Poločas jako ze zlého snu včera prožili v Barceloně fotbalisté Atlétika Madrid. Na slavném Nou Campu už v 8. minutě prohrávali o tři góly, v úvodní půlhodině pak dostali ještě dvě další branky a nakonec domácímu celku podlehli 1:6. Celý zápas si v obraně hostů protrpěl i český reprezentační zadák Tomáš Ujfaluši.

ŘÍM První prohru v sezoně včera utrpěli fotbalisté Juventusu Turín, kteří doma nestačili na Palermo. Sicilský tým vydřel výhru 2:1 deset minut před koncem, kdy zakončil rychlý protiútok střídající gruzínský útočník Mčedlidze.

Juventusu cestu za body výrazně zkomplikoval záložník Sissoko, který v závěru první půle uviděl druhou žlutou kartu a byl vyloučen. Juventus byl sice aktivnější, ale Palermo podnikalo nebezpečné rychlé brejky. Také se ujalo vedení, když bývalý hráč Juventusu Miccoli dorazil střelu z úhlu vyraženou Buffonem. Domácí však brzy odpověděli.

Letní posila z Palerma Amauri vybojoval přímý kop a Del Piero potvrdil, že jde o jeho parádní disciplínu. Juventus se pak i v deseti snažil o vítěznou branku, ale hosté sami rozhodli po brejku.

V dresu Juventusu odehrál celé utkání český obránce Zdeněk Grygera. Pavel Nedvěd nastoupil až na závěrečných deset minut.

MOSKVA Fotbalisté Spartaku Moskva po postupu přes ostravský Baník v Poháru UEFA nezvládli utkání ruské ligy a doma prohráli 0:1 se Samarou. Český kanonýr hostů Jan Koller se sice neprosadil, ale zastoupil ho kolega z útoku Ivanov, který skóroval čtvrt hodiny před koncem. Spartak tak přenechal páté místo v tabulce právě svému včerejšímu soupeři.

V dresu domácích odehrál celé utkání Radoslav Kováč, stejně jako za hosty Jiří Jarošík i Koller. Ten na sebe upozornil v 25. minutě, kdy trefil tyč.

ISTANBUL Český útočník Milan Baroš poprvé po čtyřech zápasech v dresu Galatasaraye vyšel střelecky naprázdno a jeho tým prohrál 1:2 v šestém kole turecké ligy na hřišti Bursasporu. O jedinou branku hostujících fotbalistů se postaral Arda Turan. Galatasaray klesl na čtvrtou příčku v tabulce. Baroš se netrefil poprvé poté, co se zabydlel v základní sestavě istanbulského celku. Ve čtyřech zápasech zaznamenal sedm branek.

***

FOTBALOVÝ SERVIS

Anglie

7. kolo: Sunderland - Arsenal 1:1 (86. Leadbitter - 90.+3 Fabregas), West Bromwich -Fulham 1:0 (61. BEDNÁŘ), Wigan - Middlesbrough 0:1 (89. Aliadiere), Blackburn - Manchester United 0:2 (31. Brown, 64. Rooney), West Ham United - Bolton 1:3 (68. C. Cole - 30. Davies, 34. Cahill, 86. Taylor), West Ham United - Bolton 1:3 (68. C. Cole - 30. Davies, 34. Cahill, 86. Taylor), Chelsea - Aston Villa 2:0 (21. J. Cole, 44. Anelka), Manchester City - Liverpool 2:3 (19. Ireland, 42. Garrido - 55. a 73. Torres, 90. Kuijt), Portsmouth - Stoke 2:1 (25. Crouch, 51. Defoe - 48. Fuller), Tottenham -Hull 0:1 (9. Geovanni). ČELO TABULKY: 1. Chelsea 17, 2. Liverpool 17, 3. Hull 14, 4. Arsenal 13, 5. Aston Villa 13.

Španělsko

6. kolo: Villarreal - Betis Sevilla 2:1 (68. Gonzalo, 70. Llorente - 21. Damiá), FC Barcelona - Atlético Madrid 6:1 (6. z pen. a 18. Eto'o, 4. Márquez, 8. Messi, 28. Gudjohnsen, 73. Henry - 13. M. Rodríguez), FC Sevilla -Bilbao 4:0 (26. Kanouté, 40. Renato, 75. Adriano, 80. Chevantón), Getafe - Almería 2:2 (69. Uche, 71. Casquero - 87. Negredo, 90.+1 Chico), Huelva - Málaga 0:4 (1. Eliseu, 39. Baha, 48. Duda, 62. Eli), La Coruňa - Numancia 1:0 (13. Lafita), Mallorca - Gijón 0:2 (11. Carmelo, 50. Canella), Pamplona -Santander 0:1 (90.+1 Valera), Real Madrid - Espaňol Barcelona 2:2 (25. a 45. Raúl - 21. Tamudo z pen., 31. García). ČELO TABULKY: 1. Valencia 16, 2. Villarreal 16, 3. FC Sevilla 14, 4. FC Barcelona 13, 5. Real Madrid 13.

Itálie

6. kolo: Lazio Řím - Lecce 1:1 (25. Tirobocchi - 88. S. Inzaghi), Inter Milán - Boloňa 2:1 (25. Ibrahimovic, 50. Adriano z pen. -56. Moras), Bergamo - Sampdoria Janov 4:2 (35. a 77. Floccari, 39. Garics, 83. Doni -6. a 56. z pen. Cassano), Chievo - Fiorentina 0:2 (32. Kuzmanovič, 74. Gilardino), FC Janov - Neapol 3:2 (44. Papastathopulos, 52. Palladino, 73. Milito - 1. Lavezzi, 75. Denis), Juventus Turín - Palermo 1:2 (38. Del Piero - 24. Miccoli, 81. Mčedlidze), Reggina -Catania 1:1 (80. Costa - 69. Paolucci), Siena - AS Řím 1:0 (45. Frick), Udine - FC Turín 2:0 (44. a 77. Quagliarella), Cagliari - AC Milán 0:0. ČELO TABULKY: 1. Lazio Řím 13, 2. Udine 13, 3. Inter Milán 13, 4. Palermo 12, 5. Bergamo 12.

Francie

8. kolo: Grenoble - Nantes 0:1 (77. Bekamenga), Le Havre - Le Mans 1:2 (13. Alassane - 89. Maiga, 90. Gervinho), Lorient - Bordeaux 1:2 (58. Ciani - 67. a 68. Menegazzo), Marseille - Caen 2:1 (2. Ben Arfa, 60. Niang - 20. Savidan), Nice - Sochaux 1:1 (50. Echouafni - 73. Birsa), Toulouse - Auxerre 1:0 (56. Gignac), Lille - Valenciennes 1:0 (69. vlastní Abordonado), Rennes - Lyon 3:0 (17., 56. a 67. Pagis), St. Etienne - Monako 2:0 (11. Gomis, 83. Dernis), Nancy - Paris St. Germain 1:1 (34. Macalaso - 3. Hoarau)

Německo

7. kolo: Chotěbuz - Hamburk 1:2 (74. Jelič - 54. Olič, 90.+2 Petrič), Dortmund - Hannover 1:1 (10. Valdez - 25. Forssell), Schalke -Wolfsburg 2:2 (20. a 90. Kuranyi - 51. Džeko, 65. Caiuby).

2. liga

10. kolo: Hradec Králové - Sokolov 0:2, Ústí nad Labem - Třinec 1:0, Slovácko - Sparta B 1:0, Fulnek - Bohemians 1905 1:1, Opava -Čáslav 2:2, Karviná - Vítkovice 2:0.