11. září 2009 12:42 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Bém byl na objednávku sledován, tvrdí bývalý elitní detektiv

Pražský primátor a předseda pražské ODS Pavel Bém. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pražský primátor a předseda pražské ODS Pavel Bém. | foto:  František Vlček, Lidové noviny

PRAHA Pražský primátor Pavel Bém byl letos na jaře na objednávku sledován. Bém údajně o sledování věděl, ale nepřekvapilo ho. Prý tuší, kdo akci uskutečnil. Informaci poskytl bývalý elitní detektiv Karel Tichý v rozhovoru pro server Aktuálně.cz.

Kromě Béma byl údajně sledován i přítel expremiéra Mirka Topolánka Marek Dalík. Oba prý o sledování, které se uskutečnilo v době pádu Topolánkovy vlády, věděli. Bém serveru řekl, že se sledováním se nesetkal poprvé. "Když za vámi nějaký čas jezdí auto stejné značky nebo lépe více aut podobných poznávacích značek s neohrabaností a pro mě nepochopitelným amatérismem, tak nemusíte být příliš paranoidní, abyste pochopila, že se o vás někdo zajímá," uvedl pro server Bém. 

Bém dodal, že "špiclování" a odposlechy na politickou objednávku do svobodné společnosti nepatří. "Na druhou stranu, v politické funkci a roli, ve které jsem, musím být připraven bohužel i na toto. ... Nechává mne to relativně chladným. ... Aktéři tohoto příběhu by si zasloužili veřejné lynčování," konstatoval. Dodal, že neví, kdo si sledování objednal, tuší ale, kdo ho realizoval. Tuto informaci však nechce zveřejnit.

Tichý v rozhovoru pro Aktuálně.cz tvrdil, že se rozmáhá praxe, kdy politiky na objednávku sledují bezpečnostní agentury. "Nedávno dával člověk z velké pražské bezpečnostní agentury k dobru příhodu, jaká to byla legrace, když jedna parta sledovala na něčí zakázku pražského primátora a druhá přítele-lobbistu bývalého premiéra a potkali se všichni na jednom místě," prohlásil.

Zmíněný zástupce bezpečnostní agentury se netajil také velmi
dobrou spoluprácí s policisty jakéhosi velkého policejního útvaru, dodal bývalý detektiv.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!