26. března 2012 20:01, aktualizováno  20:17 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Bém promluvil: Zavři oči a podepiš to… nic neznamená

Pavel Bém | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pavel Bém | foto:  František Vlček, Lidové noviny

PRAHA Pavel Bém podle svých slov stojí na symbolickém konci své cesty v ODS. Tak to napsal v otevřeném dopise svým spolustraníkům. V něm v prvé řadě odsuzuje zveřejnění telefonických hovorů mezi ním a Romanem Janouškem.

"Musím začít tím, že odposlechy jsou svinstvo. Brutální a neuvěřitelný zásah do lidského soukromí. Komu do telefonu občas neujedou nervy? Kdo na někoho občas nezanadává? Kdo mluví s někým a o něčem, co druhého může zranit? Či do bezvědomí rozčílit Vašeho šéfa?," táže se v dopise exprimátor a přiznává, že v současné době neprožívá právě lehké dny.

ČTĚTE TAKÉ:

Podle Béma zveřejňované pasáže hovorů, které vedl s pražským kmotrem Janouškem a vlivným magistrátním úředníkem peterem Ďuricou vůbec nic nedokazují. "Z jedné věty, z jednoho vytrženého slova z kontextu se stává atomová bomba," soudí dříve jeden z nejoblíbenějších politiků ODS.

Bémův dopis členům ODS

Bém je nyní na protidrogové konferenci v gruzínském Tbilisi. Premiér Petr Nečas i primátor Bohuslav Svoboda ho v pondělí vyzvali k pozastavení členství v ODS.

Bémovy kauzy

Bémovy kauzy

hofEva Hofrichterová

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.