Čtvrtek 25. července 2024, svátek má Jakub
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 49  Kč / 1. měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Běžel mi mráz po těle, s Finy já řval: pitkälle!

Česko

PRAHA Sklidili potlesk. Barbora Špotáková a moderátor Aleš Háma. Před sálem i kamerami připomněli původně italský song s textem Zdeňka Borovce Maestro, který v roce 1977 proslavili Jiří Korn a Naďa Konvalinková.

Pobavila úsměvná „atletická“ verze textu, kterou vytvořil dramaturg a scenárista Radan Dolejš. „Byl to jeden z vrcholů večera. Báru obdivuju, zvládla to po jediné zkoušce,“ složil oštěpařce poklonu její kouč Rudolf Černý.

„Nápad vznikl U Pinkasů, kde jsme s Bárou byli na pivu,“ prozradil Dolejš. „V písničce hovořila a zpíval Aleš, ale při jiném nápadu by zpívala. A zvládla to úžasně, vždyť takové číslo se jinak zkouší poměrně dlouho.“

Chválou nešetřil ani Háma. „Bára k tomu přistoupila zodpovědně, ale ne křečovitě, což jí přináší úspěch i v životě,“ pravil.

A proč text pobavil? „Váš rozběh je velmi zvláštní/ jak vítr s rukou dozadu/ já padnul bych na bradu/ jste skvělá když házíte s vášní/ běžel mi mráz po těle/ s Finy já řval pitkälle! (daleko – pozn.) No uznejte...!

Autor:

Single máme s miminkem ze spermabanky: Jak to funguje?
Single máme s miminkem ze spermabanky: Jak to funguje?

Zuzana Bergrová, bývalá vrcholová sportovkyně, si pro svého syna doběhla do spermobanky. O životě single mámy píše úspěšný blog „Plody dna: Příběhy...