Pondělí 29. listopadu 2021, svátek má Zina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Bezpečnost na silnicích ohlídá Kateřina Budínová

Česko

  10:37
PRAHA - Novou šéfkou oddělení ministerstva dopravy BESIP se stala Kateřina Budínová. Ve funkci nahradila dosavadního vedoucího Ondřeje Valentu.

Besip - nové logo foto: Reprofoto

Podle ministra dopravy Radka Šmerdy byl Valenta jmenován pouze dočasně s tím, že měl zrevidovat všechny běžící smlouvy a připravit oddělení na kompletní restrukturalizaci.

ČTĚTE VÍCE O NOVÉM LOGU BESIP

Budínová bude spolupracovat s novým zmocněncem ministra dopravy pro BESIP, automobilovým závodníkem Karlem Lopraisem, který bude garantem celého programu, informoval mluvčí ministerstva Jakub Ptačinský.

"Valenta své zadání splnil. BESIP je tak připraven pro nového, již stálého ředitele, který má nyní čistý stůl pro další aktivity," komentoval jmenování ministr. Kromě nastartování preventivních kampaní nebo přípravy dlouhodobé strategie od ní očekává i zlepšení komunikace v regionech.

Budínová podle Ptačinského přichází na ministerstvo s dlouholetými zkušenostmi nejen s problematikou bezpečnosti silničního provozu, ale i s vedením lidí, řízením marketingových kampaní či zkušenostmi v oblasti propagace a komunikace.

Valenta ve funkci šéfa BESIP, který má v letošním roce schválen stomilionový rozpočet, nejprve zastavil všechny kampaně včetně poměrně úspěšných projektů The Action a Domluvme se.

Prvním jeho počinem byla změna dlouholetého loga BESIP, za které dalo ministerstvo v minulosti 1,5 milionu korun. Valenta ho ale považoval za mrtvou značku a za 100 tisíc korun nechal udělat logo zcela nové. Jeho přijetí bylo ale více než chladné. Kritizovali ho dopravní odborníci a nešetřili ho ani grafici, uvedl již dříve server Lidovky.cz.

Dalším Valentovým přehmatem byla podle serveru výroba letáku, který řidičům radil, jak postupovat při dopravní nehodě. V letácích, které stály BESIP jeden milion korun, byly totiž zjevné chyby. Návod třeba chybně uvádí, kde má pomáhající šofér zastavit, a rozchází se taky s oficiálními radami Červeného kříže.

Autoři: ,

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Advantage Consulting, s.r.o.
POSILA DO VÝROBY S BONUSEM 60 000 Kč

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 22 000 - 26 000 Kč

Mohlo by vás zajímat