Neděle 12. května 2024, svátek má Pankrác

Bikerka Huříková má opět bronz z ME

ST. WENDEL, Německo Česká cyklistka Tereza Huříková získala na mistrovství Evropy v cross country na horských kolech v Německu bronzovou medaili v kategorii do 23 let. V St. Wendelu si tak zopakovala výsledek z loňského šampionátu. Titul vybojovala Švýcarka Nathalie Schneitterová.

Huříková, kterou v srpnu čeká premiéra na olympijských hrách, se nevyhnula technickým problémům. „Ve druhém kole mi ve sjezdu nějak špatně skočil řetěz a já ohnula přesmykač, do třetího kola jsem vjížděla až pátá. Nemohla jsem potom zařadit na největší převodník,“ řekla vimperská závodnice.

Závadu zkoušela opravit sama, ale marně. „Musela jsem dojet až do depa, kde mi to opravili. Pak už bylo hodně těžké první dvě soupeřky dotáhnout, ony se na špici střídaly a já byla z tempa,“ litovala bývalá juniorská mistryně světa.

Mezi jezdci do 23 let obsadil sedmé místo Jan Škarnitzl, který ztratil jen 49 sekund na vítězného Švýcara Nina Schurtera. Přitom závod pro něj začal smolně. Po startu mu někdo ze soupeřů ohnul přehazovačku a v druhém kole byl český závodník až devětadvacátý. „Měl jsem k dispozici jen čtyři pastorky. Váhal jsem, jestli zajet do depa a opravit to, nebo ne. Ale jel jsem dál, oprava by trvala dlouho,“ uvedl Škarnitzl po své stíhací jízdě.

Výsledky - ženy: 1. Spitzová (Něm.) 2:08:59, 2. Kalenťjevová (Rus.), 3. Dahleová-Flesjaová (Nor.) obě -37, ...23. HAVLÍKOVÁ -10:59.

Do 23 let - muži: 1. Schurter (Švýc.) 1:49:11, 2. Tempier (Fr.) -2, 3. Flückiger (Švýc.) -4, ...7. ŠKARNITZL -49, 48. KAMLER -11:34. Ženy: 1. Schneitterová (Švýc.) 1:46:56, 2. Žakeljová (Slovin.) -41, 3. HUŘÍKOVÁ -1:39.