Sobota 27. dubna 2024, svátek má Jaroslav

Blažek se vrátil a vychytal remízu

BERLÍN Fotbalisté Norimberku byli blízko své první jarní výhře, když v bavorském derby dlouho vedli nad vedoucím celkem bundesligové tabulky Bayernem Mnichov. Deset minut před koncem vyrovnal na konečných 1:1 hostující Podolski, když překonal Jaromíra Blažka, který se vrátil do norimberské branky. Norimberk je tak nadále na sestupovém místě. Celé utkání v dresu Norimberku odehráli také další čeští reprezentanti, záložník Tomáš Galásek a útočník Jan Koller.

Nepovedený zápas má za sebou další český internacionál David Jarolím. Jeho Hamburk nedokázal využít zaváhání Bayernu a pouze remizoval 1:1 s Bielefeldem. Jarolím v polovině druhé půle simuloval faul, což vyvolalo vzájemnou roztržku obou týmů. V ní český fotbalista neudržel nervy a jednoho z protihráčů chytil v citlivých partiích, za což mu rozhodčí dal červenou kartu.

LONDÝN Arsenal dokázal i v deseti otočit dvoubrankové manko v utkání 32. kola anglické ligy na hřišti Boltonu. Domácí šli do kabin s náskokem po gólech Matthewa Taylora a s početní převahou po vyloučení Diabyho. Arsenal přesto nakonec zvítězil 3:2 gólem minutu před koncem. Londýnský celek vyhrál v lize poprvé po pěti zápasech a udržel naději na zisk titulu.

ŘÍM Kvůli úmrtí fotbalového fanouška Parmy byl odložen zápas italské ligy mezi Juventusem a Parmou. Osmadvacetiletý příznivec hostujícího týmu nepřežil nehodu na parkovišti v blízkosti Turína, když jej srazil autobus určený k převozu fanoušků Juventusu.