12. srpna 2019 9:15 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Blesk v Olešnici zapálil roubenku. Oheň zničil skoro celou střechu, škoda je za milion korun

Požár chalupy v obci Olešnice na Královéhradecku po zásahu bleskem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Požár chalupy v obci Olešnice na Královéhradecku po zásahu bleskem. | foto: HZS Královéhradeckého kraje

Olešnice (Hradecko)  V Olešnici na Královéhradecku zapálil blesk v noci na dnešek roubený rodinný dům. Škodu hasiči odhadli na jeden milion korun, oheň zničil téměř celou střechu domu. Při požáru nebyl nikdo zraněn. Oznámila to mluvčí hasičů Martina Götzová.

K požáru vyjelo pět jednotek hasičů před 02:30. Po 04:00 se hasičům podařilo dostat oheň pod kontrolu, nad ránem si uhašený dům převzali majitelé. Po 07:00 hasiči do Olešnice jeli znovu, aby na domě dohasili doutnající malé ohnisko pod střešními taškami.

Požár chalupy v obci Olešnice na Královéhradecku po zásahu bleskem.
Požár chalupy v obci Olešnice na Královéhradecku po zásahu bleskem.

„Na místo události se dostavil také vyšetřovatel hasičů, který jako příčinu vzniku události označil úder blesku. Škoda, kterou požár napáchal, byla předběžně vyčíslena na 980 tisíc korun,“ uvedla Götzová. 

Podle ní byly díky zásahu hasičů uchráněny hodnoty přesahující 1,3 milionu korun. Při události nebyl nikdo zraněn.

ČTK, Lidovky.cz

JAKO Z INSTAGRAMU: Stáhněte si zdarma milníkové kartičky
JAKO Z INSTAGRAMU: Stáhněte si zdarma milníkové kartičky

Znáte milníkové kartičky? Jsou to obrázky s textem, který označuje nějaký milník vašeho děťátka. eMimino si jich pro vás připravilo celou sadu k vytištění. Pojďte se na ně podívat.

Najdete na Lidovky.cz