Sobota 27. dubna 2024, svátek má Jaroslav

Bohemians 1905 1:0 SIAD Most

Branka: 3. P. Lukáš. Rozhodčí: Franěk - Hojsík, Košec. ŽK: Lukáš. Diváci: 6225. Poločas: 1:0.

Bohemians: Sňozík - Marek, Rada, Lukáš, Rychlík - Moravec, Nikl (87. Adam), Hašek, Bartek (66. Kunášek) - Ordoš (73. Matůš), Slezák.

Most: Svoboda - Prášil, Webster, Hainault, Škoda - Andrei (63. Bogdanov), Pilař, Schut (86. Štípek), Trubila (63. Onyango) - Holenda, Toleski.

V důležitém souboji dvou nejhorších týmů ligy slavili výhru Bohemians 1905. Ligový nováček se po třech porážkách za sebou odpoutal ze dna tabulky, kam poslal svého včerejšího soupeře. Do souboje nejhorší ligové obrany s nejméně produktivním útokem vstoupili domácí Klokani očekávaným náporem. A brzy se za to dočkali sladké odměny. Hašek načechral roh přímo na stopera Lukáše, který umístěnou hlavičkou k pravé tyči rozjásal zaplněný Ďolíček. Trvalý nápor Bohemians rezultoval v druhý gól, ovšem pomezní rozhodčí viděl dorážejícího Lukáše v ofsajdu a fanoušci se radovali předčasně. Nejblíž k vyrovnání se ocitl v 64. minutě po pár sekundách pobytu na hřišti střídající Bogdanov, jehož padáček zaklepal jen na břevno Sňozíkovy branky.