Čtvrtek 27. ledna 2022, svátek má Ingrid
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Bohemians přišli o licenci

Česko

Fotbalisté ze Střížkova nezaplatili pokutu a nezahrají si ani druhou ligu

PRAHA Fotbalisté střížkovského klubu Bohemians Praha, kteří sestoupili z nejvyšší soutěže, nebudou hrát ani druhou ligu, protože nedostali profesionální licenci. Důvodem je zřejmě skutečnost, že klub nezaplatil šestimilionovou pokutu, kterou dostal od disciplinární komise. Bohemians se hodlají bránit soudní cestou.

Po včerejším jednání absenci Bohemians Praha ve druhé lize oznámil šéf sportovního úseku ČMFS Ivo Lubas. Dodal, že o tom, kdo je ve druhé lize nahradí, se rozhodne v příštím týdnu. V úvahu připadají Ovčáry a Varnsdorf z ČFL.

Střížkovští obdrželi od disciplinárky pokutu za to, že nenastoupili k jarnímu utkání na půdě Bohemians 1905 a že neprokázali údajnou korupci, z níž obvinili Olomouc.

„Licenci s podmínkou dostaly Kladno a Bohemians. Zatímco Kladno podmínku splnilo, Bohemians nikoliv,“ vysvětlil licenční manažer svazu Stanislav Rýznar.

Spolumajitel Bohemians Praha Josef Jícha řekl, že verdikt svazu považuje za další z pokusů o likvidaci střížkovského klubu, který je prý pro ČMFS nepohodlný. „Je to jasné od doby, co jsme dostali tu pokutu, že svaz nás chce do této situace dostat,“ řekl Jícha.

Rozhodnutí svazu nechápe. Argumentuje tím, že odvolací a revizní komise 1. června rozhodla o zrušení trestů pro jeho klub. Jenže svaz toto rozhodnutí už bývalé komise označil za neplatné a na následné valné hromadě byla zvolena komise nová.

Případ zřejmě skončí u soudu „Mám v ruce verdikt ORK, který je pro mě jako pro člena svazu platný a konečný. Tvrzení svazu, že neměli právo zasedat, je naprosto scestné. Svaz porušuje vlastní předpisy a stanovy, to je jeho největší problém,“ prohlásil Jícha. Sám prý věří, že Bohemians ve druhé lize nakonec budou startovat.

Představitelé Bohemians se hodlají bránit soudní cestou. „Právo je na naší straně, je to nezpochybnitelné. Svaz nás znovu poškodil a až prohrají soud, tak budou říkat, že očerňujeme fotbal. Jsou to ale lidé v jeho vedení, kdo fotbalu ubližuje,“ dodal Jícha.

***

LOS FOTBALOVÉ LIGY Nováček přivítá na úvod mistra * Program 1.kola - 17.července: Hradec - Sparta, Bohemians 1905 -Slavia, Slovácko - Teplice, Plzeň -Olomouc, Č. Budějovice - Liberec, Ústí - Ml. Boleslav, Jablonec - Brno, Příbram - Ostrava. * Derby v polovině září. Pražské derby mezi Slavií a Spartou je na programu v 9. kole 18. září.

Autor:

Naši zemi by neubránila ani desetkrát větší armáda, říká armádní generál Opata

Premium Přes tři roky šéfuje armádě a nejvíc mu pije krev byrokracie. Když je nejhůř, oblékne maskáče a vyrazí z kanceláře...

Situace se obrací. Dřív byl vstřícný západ, dnes vyrazte s obytňákem na východ

Premium Nemám rád kempy s jejich davovou atmosférou, hlukem a stísněným prostorem a hotely jsou pro mě nenávratně statické,...

Recept na dlouhověkost? Chirurg Pafko vysvětluje, čím si zkracujeme život

Premium Profesor Pavel Pafko o tom, proč si u televize neotevře lahváč, o malém štěstí pro každý den a taky o poučném úrazu na...