Pátek 24. března 2023, svátek má Gabriel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Boleslav nechce být outsiderem

Česko

Do začátku

extraligy zbývají 3 dny

MLADÁ BOLESLAV Extraligu letos zakusí zase nový tým. Po úspěšné baráži střídají v nejvyšší soutěži Ústí nad Labem hokejisté Mladé Boleslavi, které tak čeká premiérový ročník v extralize. V klubu věří, že to ale zároveň nebude jejich poslední sezona. Záchrana v nejvyšší soutěži je hlavním cílem středočeského celku.

„Chceme se především vyhnout tomu nepříjemnému, což je baráž, a uděláme pro to všechno,“ řekl asistent trenéra Leo Gudas. „Může se stát, že se v baráži octneme, ale všichni tu bezmezně věříme, že nepůjdeme ve šlépějích Ústí a extraligu udržíme,“ doplnil předseda představenstva Jan Plachý.

Bruslařský klub zrenovoval halu, vyměnil osvětlení, ale také téměř z poloviny proměnil mužstvo. „Jsou tu hráči co v extralize nemají moc odehráno nebo jí nehráli vůbec, ale na druhou stranu máme i řadu zkušených hráčů. Myslím, že to je dobrý mix a vlastně tak úplně ani nováčkem nejsme,“ chválil složení týmu kapitán Richard Král. Výměna kouče uprostřed léta Právě zkušený osmatřicetiletý forvard si zahraje nejvyšší soutěž už v pátém klubu a bude tlumit nadšení mladších spoluhráčů. „Určitá euforie z toho, že jsme v extralize, aspoň ze začátku bude, ale spíš mezi fanoušky,“ věří bývalý hráč Pardubic, Třince, Zlína a Plzně.

Středočeši navíc v průběhu léta vyměnili trenéra. Petra Kaňkovského nahradil Jiří Šejba a pod jeho vedením si tým v přípravných zápasech vedl velmi dobře, když vyhrál devět z dvanácti utkání. „Těžko říct, jestli změna prospěla, ale příprava naznačila, že ano. Oproti loňsku se změnil styl hry i taktika, ale uvidíme v sezoně,“ doplnil Král, který při svém angažmá v Pardubicích se Šejbou hrál. „Tykáme si, ale jinak máme profesionální vztah.“.

Mladoboleslavští začnou sezonu na ledě jednoho z favoritů soutěže Vítkovic. „Je lepší začínat venku, navíc můžeme jedině překvapit. Musíme se v extralize hlavně rychle rozkoukat,“ poznamenal Král.

Autor:

Karamel bez připáleného hrnce? Vyzkoušely jsme Salko Karamel
Karamel bez připáleného hrnce? Vyzkoušely jsme Salko Karamel

V redakci všechny milujeme slaný i sladký karamel, ale jeho příprava se někdy podobá trestu. Karamel se snadno přichytí na dno hrnce a nepomůže ani...

Mohlo by vás zajímat