Sobota 16. října 2021, svátek má Havel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Boleslav se soudí o odečet bodů

Česko

PRAHA Vše mělo zůstat pouze v rovině návrhu, kterým se budou zabývat. Ovšem nyní podle serveru Hokej. cz vyšlo najevo, že hokejový klub z Mladé Boleslavi již v lednu poslal extraligu k soudu. Nejprve kvůli třímilionové pokutě za chybné licence, následně pro dvaadvacetibodový odečet v tabulce. „Byly od té doby dvě valné hromady, které se zástupci Boleslavi zúčastnili, ale nic neřekli,“ diví se šéf extraligy Stanislav Šulc.

Že je všemu konec? Nikoliv. Vedení extraligy sice v pondělí potvrdilo výsledky a konečnou tabulku základní části, ve středu se ale v kanceláři šéfa soutěže Stanislava Šulce objevila obálka od soudu.

Klub BK Mladá Boleslav se v lednu obrátil na soud, když nejprve napadla pokutu 3 miliony korun a následně i bodový odečet ve známé bodové aféře.

„Je to pro nás novinka, protože Boleslav nás o podobných záměrech neinformovala,“ řekl Šulc pro server Hokej.cz, který o utajených krocích Středočechů informoval jako první.

Ukázalo se, že vedení středočeského klubu se na soud obrátilo už 12. ledna kvůli pokutě 3 miliony korun, které Boleslav dostala za nesplnění licenčních podmínek před začátkem ročníku. Tuto žádost sice následně stáhli, ale místo ní poslali ještě týž den další žalobu. Ta se tentokrát týkala bodového odečtu.

Šulc dlouho nic netušil Klub dokonce požadoval rozhodnutí o předběžném opatření, které by zastavilo rozjetou soutěž. Soud ale Boleslavi nevyhověl, poslední celek tabulky se následně odvolal.

Nejpodivnější na celém procesu je ale fakt, že Boleslav o svých krocích neinformovala vedení extraligy. Šulc se o všem dozvěděl až včera, kdy mu přišlo vyrozumění soudu. A to byly od ledna již dvě valné hromady Asociace profesionálních klubu (APK).

„Přítomen jsem tam byl, ale podobné informace jsem k dispozici neměl. Tahle oblast náleží majiteli klubu panu Plachému, myslím, že je i logické, když si tyto záležitosti řeší sám,“ vysvětloval ředitel klubu Václav Hořejší překvapivý krok, že Boleslav zamířila k soudu bez vědomí APK, jejímž je členem.

Šulc rozhodnutí soudu rozeslal na ostatní kluby, hořkost v něm ale zůstala.

„Vadí mi, že od první žádosti směrem k soudu proběhly dvě valné hromady, a zástupce klubu na nich ani jednou nevystoupil. Boleslav první žalobu stáhla 1. února, hned ve stejný den podala novou. Pan Hořejší nás v prosinci ve Velké Bíteši ujišťoval, jak situaci uklidní, teď nám nebyl schopen říci k věci půl slova. To nechápu. Právo Boleslavi obrátit se na soud nikdo neupírá. Ovšem byla by slušnost, aby se ostatních třináct klubů dozvědělo o věci během našeho jednání. Ne dodatečně, z oznámení od soudu,“ uzavírá Šulc.

Autor:

KOMENTÁŘ Jindřicha Forejta: Jak prezident mohl z ARO jmenovat šéfa soudu

Premium Proč mohl prezident republiky v úterý 12. října bez komplikací jmenovat předsedu Krajského soudu v Brně, i když řadové...

Manželé v sukních. Gender Blender boří stereotypy v oblékání

Premium Oblékají se podle vlastních pravidel a svými outfity boří společenské konvence. Manželský pár Michaela a Vlastimil...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Advantage Consulting, s.r.o.
CNC FRÉZOVÁNÍ

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 25 000 - 35 000 Kč