Neděle 28. dubna 2024, svátek má Vlastislav

Boleslav se už vyhřívá na špici

KLADNO Fotbalisté Mladé Boleslavi v dohrávce 3. kola první ligy otočili zápas v Kladně a po výhře 3:1 poskočili do čela tabulky.

Středočeši jsou na špici díky lepšímu skóre před Brnem, Jabloncem a Ostravou. Naopak Kladno doma prohrálo podruhé za sebou a má na svém kontě jediný bod. K první ligové výhře nevyužilo ani rychle získané vedení po trefě Bartoše ze třetí minuty.

Domácí ostatně jen těžko mohli snít o lepším úvodu v duelu s neoblíbeným soupeřem, s nímž v šesti zápasech uhráli jedinou remízu. Středočeské derby totiž odstartovali bleskovým úderem po standardní situaci, při níž zaspala boleslavská obrana a bek Bartoš přesnou hlavičkou po Holubově centru dokázal, že je i v ofenzivě platným hráčem.

Po rychlém vedení se domácí zatáhli a soupeře zkusili zaskočit z rychlých brejků. Hosté se však ještě do poločasu díky Táborskému a Sylvestremu dočkali obratu a jejich tříbodový zisk chvíli po přestávce zpečetil Kulič.

„Obránce moc chválit nemůžu, ale na výsledku se hodně podepsala vysoká kvalita soupeře v útoku,“ ulevil si trenér domácích Martin Hřídel. „Zápas otočil v podstatě sám Sylvestre...“

Trenér vítězů Dušan Uhrin navzdory výhře hovořil o rezervách svého týmu: „Mohli jsme hrát jednodušeji a dát ještě více gólů...“ čtk

SK Kladno 1 Mladá Boleslav 3

Branky: 3. Bartoš - 37. Táborský, 43. Sylvestre, 52. Kulič. Rozhodčí: Jech - Wilczek, Santarius. ŽK: Tatanašvili (Kladno). Diváci: 2222. Poločas: 1:2. Kladno: Pavlík - Bartoš, Beneš, Procházka, Mráz - Strnad (55. Hlava) - Zoubele, Tatanašvili (72. Šilhan), Szabo, Holub - Klinka (55. T. Mašanský). Ml. Boleslav: Vorel - Kúdela, Rajnoch, Rolko, Djalovič - Mendy, Sylvestre, Procházka, Táborský (78. Poláček) - Kulič (89. Chramosta), Pecka (90. Lemessa).