Středa 6. prosince 2023, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

Muž se zřítil ze strmého svahu v lese 40 metrů, vytáhnout ho museli hasiči

Terén byl špatně přístupný. foto: HZS Jihočeského kraje

Do lesa nedaleko Borovnice na Českobudějovicku museli v sobotu 30. září odpoledne vyrazit záchranáři s hasiči. Mladý muž tam spadl ze strmého svahu. Po nezbytném ošetření na místě skončil v českobudějovické nemocnici. Pádu pravděpodobně napomohlo i to, že byl zraněný pod vlivem návykových látek.
  12:12

Do akce vyráželo i lezecké družstvo z Budějovic. Když přijelo na místo, byla už tam jednotka ze Suchého Vrbného rovněž z krajského města.

„Záchranáři nejdříve mladého muže po zdravotní stránce zajistili a společně s hasiči-lezci ho připravili k transportu ve speciálních nosítkách,“ popsala mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

Museli ho v nosítkách vytáhnout asi ze čtyřiceti metrového srázu ve velmi špatně přístupném terénu. „Po vytažení jsme pacienta předali do péče lékařky zdravotnické záchranné služby a přenesli ho do sanitky,“ doplnila Matějů.

Záchranáři ještě informovali, že byl muž pod vlivem návykových látek, ale zda byl opilý, či pod vlivem drog, už dále neupřesňovali.

„Intoxikovaný muž měl při příjezdů záchranářů poruchu vědomí, bylo nutné zajistit jeho stav podáním nitrožilních léčiv,“ uvedla mluvčí jihočeských záchranářů Zuzana Fajtlová. Dále ho zafixovali celotělovou vakuovou matrací a krčním límcem. Nakonec muže odvezli do českobudějovické nemocnice.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autor:

Pomožte svému dítěti lépe se soustředit! Vyzkoušejte doplněk stravy ESPRICO®
Pomožte svému dítěti lépe se soustředit! Vyzkoušejte doplněk stravy ESPRICO®

Máte dojem, že má vaše dítě potíže se soustředěním? Impulzivita a hyperaktivita zasahují do jeho každodenního života? V tom případě by se mohl stát...